HomeTraffic

Mieszkańcy północnych rejonów miasta od lat skarżą się na uciążliwą działalność kompostowni Zakładu Usług Komunalnych znajdującej się w pobliżu ich zabudowań. Szczególnie dotkliwe są dla nich nieprzyjemne zapachy, które unoszą się przez cały rok.

Mimo licznych apeli policjantów z ruchu drogowego wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. W ciągu ostatniego tygodnia udało się zatrzymać kilku bezmyślnych kierowców, którzy wsiedli do samochodu na podwójnym gazie – rekordzista miał 3 promile alkoholu we krwi.

Po raz kolejny z powodu brawurowej jazdy i niezachowania szczególnej ostrożności na drodze w miejscowości Sosnów doszło do poważnie wyglądającej kolizji. Kierująca Fiatem jadąc w stronę Puław na skrzyżowaniu zaczęła wyprzedzać auto, które skręcało w lewo.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze w kierunku Kozienic, w miejscowości Kowala. Kierująca samochodem marki Suzuki nie zapanowała nad pojazdem podczas pokonywania zakrętu i dachując, wpadła autem do przydrożnego rowu.

Tuż po 11.00 w środę służby ratownicze zostały powiadomione o kolizji na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Zielonej vis a vis galerii Zielonej. Zderzyły się dwa pojazdy jadący od strony ul. Zielonej Opel Astra z powiatu ryckiego ze zjeżdżającym w ul. Lubelską od ul. Partyzantów kierowcą Toyoty Avensis.

Tydzień na puławskich drogach zaczął się pechowo, przede wszystkim dla kierującej Hondą, która przez nieuważną jazdę ulicą Partyzantów spowodowała kolizję z dwoma innymi pojazdami, w tym z autobusem komunikacji miejskiej.

Niestety kolejny raz dochodzi do kolizji na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej, Norwida i Grota-Roweckiego. W czwartkowe popołudnie kierujący Oplem Corsa mieszkaniec Puław wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo poruszającym się kierującym Renault.

Niestety kolejne zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Grabskiego w Puławach. W kolizji wzięły udział dwa pojazdy. Może już czas na modernizację tego jak się okazuje po raz kolejny, niebezpiecznego, puławskiego skrzyżowania.

Od godz. 10.00 do późnego popołudnia w środę trwały utrudnienia w ruchu na drodze wjazdowej do Puław od strony Końskowoli. Kierujący Fiatem Brava 50-latek z powiatu lubelskiego nie dostosował prędkości do warunków jazdy i najechał na prawidłowo poruszający się w kierunku Puław samochód pomocy drogowej z powiatu lubartowskiego.

We wtorek przed 16.00 na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa-Nila i Gościńczyk doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Skody pojazdu nauki jazdy i Seata Arosa. Policjanci ustalają przyczyny tego zdarzenia.

Ok. godziny 16.00 w środę przed rondem przy ul. Żyrzyńskiej w Puławach na wysokości wiaduktu kolejowego, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów dwóch osobowych i ciężarówki.

We wtorek przed 11.00 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wypadku, do którego doszło  na trasie Puławy-Dęblin nieopodal zjazdu do stacji kolejowej Puławy Azoty. Zderzyły się dwa Ople Corsa i Vectra. Trzy poszkodowane osoby trafiły do szpitala.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały zabrane do szpitala na rutynowe badania. W obu przypadkach byli to kierujący pojazdami, które brały udział w zdarzeniu.

Dosyć dawno nie pisaliśmy o stłuczkach na jednym z niebezpieczniejszych skrzyżowań w Puławach czyli skrzyżowaniu ulic Partyzantów Wojska Polskiego i Wróblewskiego. Przed 15.00 w środę zderzyły się tam dwa auta Nissan i Audi.

W czwartek ok. 11.30 na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Bema doszło do potrącenia rowerzystki. Prawdopodobnie kierowca Renault nie zachował należytej ostrożności podczas przejazdu przez skrzyżowanie. Poturbowana rowerzystka została odwieziona do szpitala.

W piątek w  godzinach popołudniowych doszło do wypadku na drodze nr 17 w okolicach miejscowości Moszczanka pow. Rycki. Wystepują utrudnienia w ruchu. Okoliczności zdarzenia bada Policja. Interweniowała Straż Pożarna i Ratownicy Medyczni. Zdjęcie nadesłał Paweł.  

We wtorek w godzinach popołudniowych doszło do kolizji dwóch samochodów Opla i Renault z autobusem komunikacji miejskiej. Oprócz strat materialnych nikomu nic się nie stało. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

Który to już raz piszemy o kolizji na skrzyżowaniu Wojska Polskiego, Wróblewskiego Partyzantów ?!  Niestety nie mieli szczęścia kierowcy Forda i WV Passata około południa w czwartek  doszło do zderzenia tych dwóch pojazdów. Na szczęście