HomeTELEWIZJA

W sobotę ok. godz.20.00 doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca Audi stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo.

1.ligowa Wisła Puławy meczem z Podlasiem Biała Podlaska zakończyła okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2016/17. Wiślacy pokonali bialszczan 1:0 a bramkę w 70 minucie gry zdobył Jakub Smektała.

Tylko do końca lutego wszyscy, którzy pobierali wcześniejszą emeryturę lub rentę mają czas na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.

19 lutego 1656 r. w rejonie ujścia Wieprza do Wisły, oddziały wojsk polskich pod dowództwem Stefana Czarnieckiego zmierzyły się z armią szwedzką, dowodzoną przez Karola X Gustawa. Wydarzenie to zapisało się jako „Bitwa pod Gołębiem”.

II Ogólnopolski Zlot Miłośników broni palnej zorganizowany przez Puławski Klub Miłośników Broni Palnej zgromadził w Puławach 30 wystawców i wielu zwiedzających. Według organizatorów jeszcze nigdy nie udało się zebrać na jednej powierzchni takiej liczby kolekcjonerów broni.

W tym roku za sprawą wystroju sali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przenieśli się do epoki dinozaurów. Przez kilka godzin dzieci mogły się poczuć jak mieszkańcy naszej planety sprzed kilku tysięcy lat. Do wspólnej zabawy zapraszał wszystkich  wodzirej.

Przybędą w Puławach dwie "nowe" szkoły tak zadecydowali Radni na sesji we wtorek 14.02.2017 r (VIDEO)

99 młodych szachistów z Polski i Ukrainy spotkało się w rozgrywanym w podpuławskich Osinach VIII Zimowym turnieju szachowym dla dzieci.   Rozgrywane w Osinach zawody są kontynuacją rozgrywanego wcześniej w Żyrzynie turnieju szachowego dla dzieci.

Na parkiecie zobaczyliśmy m.in trenera grającej w superlidze drużyny Azotów Puławy Marcina Kurowskiego, Artura Witkowskiego byłego gracza Azotów, Piotra Dropka, Macieja Jeżynę, Arkadiusza Urbaniaka i jeszcze wielu znakomitych szczypiornistów nie oprawiających już czynnie tej dyscypliny sportu. Naprzeciw nich stanęli uczniowie m.in Przemysław Urbaniak, Daniel Sętowski czy Emil Wiejak. Mecz zakończył się wynikiem 29:26 dla obecnych uczniów popularnej piątki.Podczas imprezy udało się zebrać ponad 2,5 tys złotych.

W czwartkowe przedpołudnie na skutej lodem łasze wiślanej ćwiczyli strażacy. Szkolenie poświęcone było doskonaleniu umiejętności podczas akcji ratunkowych na różnego rodzaju akwenach wodnych. Łacha wiślana jest świetnym miejscem do wypróbowania posiadanego sprzętu ratowniczego.

Prezydent RP podpisał w poniedziałek dwie ustawy reformujące system edukacji: prawo oświatowe oraz przepisy wprowadzające do tej ustawy. Podpisanie tych dokumentów przez Prezydenta zmusza samorządy do dokonania korekt w sieci szkół. W poniedziałek (9 bm) w UM podsumowano prace zespołu powołanego przez Prezydenta Puław, który zajmował się sześcioma propozycjami dostosowania obecnej sieci szkół do wymogów ustawy.

Ok 23.00 z czwartku na piątek doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu vis a vis Galerii Zielonej. Kierowca Renault jadący w stronę Kazimierza “wymusił”  pierwszeństwo na kierowcy prawidłowo jadącego od ul. Piłsudskiego  Volvo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Relacja VIDEO.

Świąteczna Strefa Radości w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym to tytuł cyklu przedsięwzięć skierowanych do dzieci i rodziców mających na celu promowanie nowych technologii, zagadnienia związane z przemysłem naftowym i Ignacym Łukasiewiczem.  Od rana do późnego popołudnia Puławski Park Naukowo Technologiczny we współpracy z Grupą Azoty Puławy stworzył unikalną imprezę dla dzieci i rodziców.

Pierwsze i prawdopodobnie, nie ostatnie Mistrzostwa Puław o Puchar Prezydenta Miasta w wyciskaniu sztangi leżąc odbyły się w Puławskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W imprezie wzięli udział wszyscy liczący się zawodnicy w klasyfikacjach krajowych tej dyscypliny sportu.