HomeSport

Mimo, że sezon 2019/2020 PGNiG Superligi przedwcześnie się zakończył, Azoty Puławy nie zapominają o swoich wiernych fanach i mają dla nich coś specjalnego.

Czas izolacji, z którego powoli wychodzimy, był niezwykle trudny dla sportowców. Mogli wprawdzie trenować w domu i robili to, jednak na pewno nie można tego porównać z regularnym treningiem na boisku.

Prezentujemy plan retransmisji meczów Azotów Puławy na antenie LPU TV w maju. 

Złe wieści dla wszystkich kibiców Wisły Puławy – Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że ze względu na stan epidemii ogłoszony na terenie Polski, rozgrywki III Ligi zostały odwołane do 11 maja włącznie.

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, kibice Azotów dostali fantastyczną wiadomość. Od nowego sezonu barw Azotów Puławy będzie bronił Michał Jurecki.

Jak już niejednokrotnie pokazywaliśmy, puławscy sportowcy są zawodowcami i mimo obowiązku pozostania w domu nie zaniedbują swoich obowiązków sportowych. Każdy radzi sobie jak potrafi.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował o przełożeniu zaplanowanych na maj rozgrywek PGNiG Pucharu Polski w związku z panującym stanem epidemii. 

Jeszcze przed ogłoszeniem stanu epidemii zawodnicy klubu Azoty Puławy – Łukasz Rogulski, Bartosz Kowalczyk oraz Vadim Bogdanov z córką Evą odwiedzili Miejskie Przedszkole nr 8. 

Kolejny tydzień zagrożenia koronawirusem zmusza wiele osób do radzenia sobie ze stresem i napięciami, wywoływanymi przez wymuszone pozostawanie w domach. 

Telewizja Puławska przygotowała w swojej ofercie coś specjalnego dla fanów piłki ręcznej. Wprawdzie sezon PGNiG Superligi przedwcześnie się zakończył, jednak nie zapominamy w tym trudnym czasie o miłośnikach szczypiorniaka.

Wciąż można składać wnioski do Starosty Puławskiego o przyznanie nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe w minionym roku. Termin upływa 31 marca. 

Zgodnie z przewidywaniami wielu, ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, Komisarz Ligi, w porozumieniu z zarządem Superligi odpowiedzialnej za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek sezonu 2019/2020.

Polski Związek Piłki Nożnej na czwartkowym posiedzeniu Zarządu podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek III ligi oraz rozgrywek młodzieżowych do dnia 29 marca br.

Młodzi pływacy puławskiej Wisły z sukcesem wystartowali w zawodach „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Łącznie reprezentanci naszego klubu zdobyli siedem medali. 

Kibice i piłkarze czekali z niecierpliwością na rozpoczęcie sezonu piłkarskiego w Puławach. W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej zawodnicy puławskiej Wisły spotkali się z zespołem Sokoła Sieniawa. Przypomnijmy, że jesienią w Sieniawie Wisła przegrała 1:0. Tym razem losy meczu rozstrzygnęły się już w 13 minucie bo trafienie Krystiana Putona przyniosło podopiecznym Mariusza Pawlaka 3 punkty.

W dniach 3-4 kwietnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędzie się I Otwarty Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc WPC Polska – Poland Powerlifting Congress. W zawodach wezmą udział sportowcy a także reprezentanci służb mundurowych. 

Już za nieco ponad tydzień na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im KEN odbędzie się piłkarski turniej Wisła Azoty CUP piłkarzy z rocznika 2005.

Ważna wiadomość dla fanów Wisły Puławy. Będą mogli bez przeszkód kibicować swojej drużynie w sobotnim meczu z Sokołem Sieniawa. 

W dniach 29.02.-01.03.2020 r. odbyły się międzynarodowe zawody w taekwondo olimpijskim „German Open 2020”. Impreza ma rangę Pucharu Świata, jest nazywana nieoficjalnie małymi mistrzostwami świata. 

Wojciech Pokora dołączył do Zarządu Wisły Puławy. Zgodnie z zapowiedziami dokończono przerwane dwa tygodnie temu Walne Zebranie Delegatów Klubu Sportowego Wisła. Po zmianach regulaminowych, które delegaci przyjęli przed przerwą w obradach przyszedł czas na wybór członka zarządu Klubu Sportowego “Wisła”.