HomeRADIO

Zdecydowany falstart zaliczyła drużyna Wisły w pierwszym etap objazdowego maratonu. Niestety puławianie przegrali Tychach z GKS-em 2:0 i coraz mniej zależy w tych rozgrywkach od podopiecznych Adam Buczka. Wiślacy w pierwszej połowie rozgrywali całkiem interesującą partię i z relacji wynikało, że to zawodnicy Wisły są stroną aktywniejszą.

Grupa Azoty “Puławy”, będąc aktywnym uczestnikiem Międzynarodowego Programu Przemysłu Chemicznego „Odpowiedzialność i Troska”, kolejny raz zaprosiła w tym roku placówki edukacyjne z powiatu puławskiego do akcji „Drzewko za Butelkę”.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w puławskiej marinie przygotował miejsce gdzie  można stworzyć sobie namiastkę własnej działki.  Pomysł na miejsce do grillowania został zgłoszony w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego pod nazwą “Miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców”, w głosowaniu uzyskał 193 głosy i został zrealizowany. Do dyspozycji zainteresowanych będzie kamienny grill i 4 ławy z siedziskami. Teren jest ogrodzony i monitorowany.

Puławscy strażacy obchodzili  swoje święto. We wtorek w sali kongresowej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa odbyła się uroczystość związana z Dniem Strażaka. W tym roku służba ta obchodzi również okrągłą rocznicę 25-lecia swojego istnienia w nowych realiach ustrojowych.

Zaiskrzyło na linii Polski Związek Piłki Nożnej – Zarząd Wisły Puławy. Poszło o przełożenie  meczu z powodu wymiany murawy na stadionie GKS-u Tychy. Takie rzeczy podczas rozgrywek się zdarzają z dużo mniej poważnych powodów jednak w tym przypadku chodzi o coś więcej bo o mecz dwóch drużyn walczących o utrzymanie.

W poniedziałek puławskie przychodnie odwiedzili przedstawiciele Samorządu Miasta, Zarządu Powiatu, a także  osoby, które w jakikolwiek sposób wpłynęły na ich modernizacje. Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej chciała w ten sposób zaprezentować efekty wspólnych przedsięwzięć modernizacyjnych.

Podbeskidzie nie zasłużyło na wygraną !!! Tak sobotni mecz komentowali wychodzący ze stadionu kibice. Po rozgrywanym w bardzo szybkim tempie spotkaniu Wisła przegrała 0:1, goście na 4 minuty przed zakończeniem meczu zdobyli zwycięskiego gola.

Urząd Miasta Puławy zakończył pracę nad nową, zaktualizowaną wersją Informatora Miejskiego. Obecnie trwa kolportaż  7 edycji.  Publikacja trafi do każdego mieszkańca naszego miasta. Informator Miejski zawiera dane dotyczące instytucji i organizacji działających na terenie miasta Puławy, stanowiąc istotną bazę  najważniejszych informacji.

Stowarzyszenie Przeszłość – Przyszłości  zorganizowało zbiórkę książek pod hasłem „Chrońmy dziedzictwo nie wyrzucajmy książek”. W kilku punktach w województwie m.in. Lubartowie, Dęblinie i w Puławach w siedzibie stowarzyszenia w Osadzie Pałacowej zbierane są książki, które jak zapewnili organizatorzy będą wykorzystywane jako upominki  w akcjach prowadzonych przez stowarzyszenie lub też sprzedawane na kiermaszach a osiągnięty dochód przeznaczony na finansowanie przedsięwzięć organizowanych przez stowarzyszenie.

Tylko do końca lutego wszyscy, którzy pobierali wcześniejszą emeryturę lub rentę mają czas na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.

Środowy bilans meczowy wyszedł na zero. Pierwsze spotkanie z Siarką Tarnobrzeg, Wiślacy po bramkach Sebastiana Głaza i Konrada Nowaka wygrali 2:0. Drugie spotkanie piłkarze Adam Buczka przegrali z Avią Świdnik 0:2. Teraz przed piłkarzami chwila oddechu. Do intensywnych treningów powrócą od poniedziałku.

Ponad 443 tysiące PIT-ów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych trafi do mieszkańców województwa lubelskiego. Wysyłka rozpoczęła się pod koniec stycznia. Na przełomie lutego i marca wszyscy adresaci powinni już mieć formularz podatkowy z ZUS.

Zawodnicy trenera Adama Buczka, zakończyli w sobotę tygodniowy obóz przygotowawczy w Siedlcach. Piłkarze mają za sobą ponad 10 intensywnych jednostek treningowych i mecz sparingowy z Pogonią Siedlce zakończony wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

Wynikiem 2:1 dla Pogoni Siedlce zakończył się środowy sparing Wisły Puławy rozegrany w Siedlcach. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił w pierwszej połowie Konrad Nowak. Warunki w których rozgrywano spotkanie były bardzo trudne, piłkarze momentami  mieli trudności z utrzymaniem się przy piłce.

Zmienił się sposób obsługi klientów, którzy wpadli w długi z powodu nieopłaconych składek. Od stycznia mogą korzystać z pomocy doradców. Zadaniem doradcy jest dobranie formy wsparcia do sytuacji finansowej firmy. Przedsiębiorca otrzymuje pomoc w wypełnieniu wniosku, a także informację jakie dokumenty powinien dostarczyć, żeby finalnie podpisać  umowę z ZUS. Doradca jest do dyspozycji dłużnika także w trakcie realizacji umowy z ZUS, czyli podczas spłaty ratalnej.

Radni, pełna widownia i tłum dziennikarzy tak wyglądała sesja Rady Miasta Puławy. Wszystko to za sprawą punktu w porządku obrad dotyczącego głosowania nad programem aktywizacji rodzin Romskich w Puławach. Temat  wywoływał emocje  jeszcze przed Sesją.

Uczniowie SP nr 11 i mieszkańcy Osiedla “Górna Niwa” doczekali się wreszcie kompleksu sportowego z prawdziwego zdarzenia od czwartku (13 bm) nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu. Kompleks składa się boiska piłkarskiego, boisk do piłki ręcznej i siatkówki a także nowej bieżni oraz parkingu na 45 aut. Zgodnie z informacjami, które portal LPU24.pl uzyskał z UM Puławy, obiekt będzie dostępny nie tylko dla uczniów szkoły ale również dla mieszkańców osiedla do godz. 22.00.

Jak pomóc dziecku pokochać świat książek ? To program realizowany w bieżącym roku szkolnym w Miejskim Przedszkolu Nr 7 w Puławach. Przedszkolaki wraz z wychowawcami odwiedzają różne, ciekawe miejsca, m.in Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie piloci czytali dzieciom książki, zakład fryzjerski oraz restaurację. Wszystko to po to aby pokazać dzieciom, że książki można czytać w nietypowych miejscach i korzystać z ich piękna.

Uwaga Rodzice szczególnie po wakacjach ZUS dostaje sporo zgłoszeń od zdenerwowanych rodziców. Okazuje się, że ich studiujące dziecko nie jest ubezpieczone. Po sprawdzeniu  najczęściej okazuje się, że to rodzice zapomnieli o drobnej, ale istotnej formalności, czyli zgłoszeniu syna lub córki do ubezpieczenia zdrowotnego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych radzi, jak uniknąć podobnych kłopotów.

Eksperci mówią, że każdy beniaminek musi prędzej czy później odebrać lekcję gry w piłkę od wyżej notowanego rywala. Stal Mielec odebrała taką lekcję w Suwałkach przegrywając 6:0 z Wigrami, Znicz Pruszków z Zagłębiem Sosnowiec 1:4 a Wisła w sobotni wieczór z Miedzią Legnica. Na stadionie przy ul. Hauke Bosaka 1 podopieczni Roberta Złotnika ulegli Miedziance 1:5 i niestety zaprezentowali katastrofalną grę. Mecz poprzedziła uroczystość podczas, której nastąpiło podpisanie i przekazanie umowy sponsorskiej pomiędzy Zarządami Grupy Azoty Puławy S.A. i KS Wisła Puławy. Zgodnie z zapisami dokumentu Wisła może liczyć na wsparcie Grupy Azoty Puławy S.A. przez kolejne trzy lata.