Zwarcie instalacji elektrycznej było prawdopodobną przyczyną pożaru, do którego doszło w Tomaszowie, w gminie Puławy.

Ostatnio informowaliśmy o wsparciu w postaci laptopów oraz tabletów dla uczniów z miasta i powiatu. Pomoc dotarła również do gminy Puławy.

Zakończył się etap wojewódzki III edycji ogólnopolskiego Konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Z ponad 80 projektów z całego kraju, komisje konkursowe wyłoniły 13 laureatów, którzy zmierzą się w ogólnopolskim finale. Z województwa lubelskiego najwyższe noty otrzymała inwestycja realizowana w Klikawie.

Prawdopodobnie już w czerwcu 2020 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Opatkowicach zostanie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wszystko dzięki podpisanemu w czwartek 30 stycznia 2020 r. porozumieniu pomiędzy Gminą Puławy, Ochotniczą Strażą Pożarną w Opatkowicach i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

Napęd na cztery koła, 3 000 litrów pojemności zbiornika na wodę, 300 litrów pojemności zbiornika pianotwórczego, piły spalinowe, zestaw ratownictwa technicznego czy aparaty oddechowe. To tylko część wyposażenia jaki posiada średni samochód ratowniczo – gaśniczy GBA RENAULT D16, który w piątek 10 stycznia trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatkowicach.

Za szczególne osiągnięcia na rzecz Gminy Puławy w zakresie oświaty, kultury, nauki i sztuki księdzu Markowi Kucharskiemu zostało nadane wyróżnienie Zasłużony dla Gminy Puławy”. Uroczystość miała miejsce 9 bm. podczas Spotkania Noworocznego, które zorganizowała Szkoła Podstawowa w Górze Puławskiej.

Już za tydzień po raz trzynasty w naszym mieście rozpoczną się Letnie Warsztaty Bluesowe. W tym roku zmienia się lokalizacja spotkań, stąd też nazwa tegorocznej edycji – Bluesowy rejs nad Wisłę. Warsztaty potrwają od 13 do 17 sierpnia. Pierwszego dnia odbędzie się inauguracyjny koncert zespołu Blues Junkers.

W środę w Urzędzie Gminy Puławy, odbyło się spotkanie dotyczące zarządzania kryzysowego w zakresie ryzyka powodziowego w Gminach powiatu puławskiego ale nie tylko. Do Puław przyjechał Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

Gmina Puławy uzyskała dofinansowanie na budowę stadionu sportowego w Gołębiu. Wniosek znalazł się na liście inwestycji, które otrzymają wsparcie ze środków Ministerstwa Sportu. Przyznana kwota to ponad 1,6 mln zł.

Gmina Puławy rozstrzygnęła dwa kolejne przetargi na przebudowę dróg na terenie Gminy Puławy. Już niebawem ciężki sprzęt pojawi się w Kowali, Piskorowie, Dobrosławowie i Gołębiu (ul. Boczna). Zgodnie z zawartymi umowami, wszystkie odcinki mają być gotowe najpóźniej z końcem listopada br.

To już ósma edycja jak mówią organizatorzy najsmaczniejszej imprezy na Lubelszczyźnie ! Święto Truskawki w Gminie Puławy startuję już w niedzielę 1 lipca.

We wtorek 19 bm.w Gołębiu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Wójta Gminy Puławy. Uczestniczyli w niej wyróżnieni uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektorzy gminnych placówek oświatowych.