HomePowiat Puławski

Zwarcie instalacji elektrycznej było prawdopodobną przyczyną pożaru, do którego doszło w Tomaszowie, w gminie Puławy.

Niedawno informowaliśmy o przeniesieniu planowanych na 22-23 maja Dni Puław, których gwiazdą miał być Michał Szpak. To tylko jedna z kilku imprez masowych w naszym regionie, które zostały odwołane z uwagi na stan epidemii.

Ostatnio informowaliśmy o wsparciu w postaci laptopów oraz tabletów dla uczniów z miasta i powiatu. Pomoc dotarła również do gminy Puławy.

Niedawno informowaliśmy o apelu sanepidu w związku ze stwierdzeniem koronawirusa u jednego z pracowników banku w Końskowoli. Teraz możemy przekazać dobre wiadomości w tej sprawie.

Bardzo ważna informacja przede wszystkim dla mieszkańców Końskowoli i okolic.

Miniony weekend był bardzo pracowity dla strażaków. Najpoważniejsze interwencje dotyczyły Końskowoli i Kazimierza Dolnego.

Niespokojną noc ze środy na czwartek mieli mieszkańcy Chrząchowa, którzy mieszkają w pobliżu fermy drobiu. Sąsiedzi zauważyli szybko rozprzestrzeniający się ogień. 

Zakończył się etap wojewódzki III edycji ogólnopolskiego Konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Z ponad 80 projektów z całego kraju, komisje konkursowe wyłoniły 13 laureatów, którzy zmierzą się w ogólnopolskim finale. Z województwa lubelskiego najwyższe noty otrzymała inwestycja realizowana w Klikawie.

Nagrodą główną jest ciągnik New Holland T4.75S. Organizatorzy przewidzieli ponadto 240 nagród pieniężnych po 1000 zł. Warunkiem udziału w loterii jest zakup nawozów z Grupy Azoty.

Prawdopodobnie już w czerwcu 2020 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Opatkowicach zostanie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wszystko dzięki podpisanemu w czwartek 30 stycznia 2020 r. porozumieniu pomiędzy Gminą Puławy, Ochotniczą Strażą Pożarną w Opatkowicach i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

W kazimierskim Domu Dziennikarza SDP odbywa się IV Polsko-Ukraińskie Forum Dziennikarzy. Pierwszy dzień zdominowała tematyka historyczna. Przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej zaprezentowali realizowany projekt pod nazwą Przystanek Historia.

Napęd na cztery koła, 3 000 litrów pojemności zbiornika na wodę, 300 litrów pojemności zbiornika pianotwórczego, piły spalinowe, zestaw ratownictwa technicznego czy aparaty oddechowe. To tylko część wyposażenia jaki posiada średni samochód ratowniczo – gaśniczy GBA RENAULT D16, który w piątek 10 stycznia trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatkowicach.

Za szczególne osiągnięcia na rzecz Gminy Puławy w zakresie oświaty, kultury, nauki i sztuki księdzu Markowi Kucharskiemu zostało nadane wyróżnienie Zasłużony dla Gminy Puławy”. Uroczystość miała miejsce 9 bm. podczas Spotkania Noworocznego, które zorganizowała Szkoła Podstawowa w Górze Puławskiej.

W najbliższa sobotę Wisła rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem do Puław przyjedzie spadkowicz z II ligi Siarka Tarnobrzeg początek meczu o 17.00 na stadionie MOSiR w Puławach.

Już za tydzień po raz trzynasty w naszym mieście rozpoczną się Letnie Warsztaty Bluesowe. W tym roku zmienia się lokalizacja spotkań, stąd też nazwa tegorocznej edycji – Bluesowy rejs nad Wisłę. Warsztaty potrwają od 13 do 17 sierpnia. Pierwszego dnia odbędzie się inauguracyjny koncert zespołu Blues Junkers.

W środę w Urzędzie Gminy Puławy, odbyło się spotkanie dotyczące zarządzania kryzysowego w zakresie ryzyka powodziowego w Gminach powiatu puławskiego ale nie tylko. Do Puław przyjechał Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

Działający od 4 lat w Starostwie Powiatowym punkt nieodpłatnej pomocy prawnej doczekał się zmian. Do końca 2018 roku z fachowej pomocy prawników skorzystać mogli tylko nieliczni, m.in. młodzież do 26. roku życia, seniorzy po 65. roku życia czy kobiety w ciąży.

Gmina Puławy uzyskała dofinansowanie na budowę stadionu sportowego w Gołębiu. Wniosek znalazł się na liście inwestycji, które otrzymają wsparcie ze środków Ministerstwa Sportu. Przyznana kwota to ponad 1,6 mln zł.

Tegoroczne święto plonów powiatu puławskiego rozpoczęło się w samo południe w niedzielę mszą świętą polową na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury. Następnie obchody przeniosły się na plac przed Urzędem Miejskim, gdzie do późnego wieczora odbywały się zaplanowane atrakcje m.in kiermasze i prezentacje produktów lokalnych zarówno tych rękodzielniczych jak i spożywczych specjałów z każdego zakątka powiatu puławskiego.

Gmina Puławy rozstrzygnęła dwa kolejne przetargi na przebudowę dróg na terenie Gminy Puławy. Już niebawem ciężki sprzęt pojawi się w Kowali, Piskorowie, Dobrosławowie i Gołębiu (ul. Boczna). Zgodnie z zawartymi umowami, wszystkie odcinki mają być gotowe najpóźniej z końcem listopada br.