HomePOLECAMY

Obostrzenia związane z zagrożeniem koronawirusem są powoli zmniejszane, jednak wciąż zamknięte są między innymi obiekty sportowe i siłownie.

Przedstawiamy poniżej zestawienie ważnych numerów telefonów, pod które należy dzwonić w razie potrzeby. 

Niezwykłym pomysłem zaskoczyła nas Spółdzielnia Socjalna Inicjatywa, ogłaszając w środę w mediach społecznościowych zrzutkę na specjalistyczny sprzęt dla puławskiego szpitala. Cel to 80 tys złotych, które zostanie przeznaczone na zakup wysokiej klasy respiratora. 

19 kwietnia do naszego miasta zawita kabaret Jurki. Artyści wystąpią ze swoim nowym programem zatytułowanym WOLNOŚĆ. 

Już niebawem w Bibliotece Miejskiej w Puławach odbędzie się spotkanie autorskie Pawła Smoleńskiego „Izrael – Ziemia Obiecana”. Wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach projektu „Ciekawi  świata”. Portal LPU24.pl oraz Telewizja Puławska są patronami medialnymi wydarzenia. 

Pączki, faworki a może i pizza. W tłusty czwartek pozwalamy sobie na wiele. W końcu chyba wszyscy mamy poczucie, że to jedyny dzień w roku, kiedy możemy nie liczyć kalorii i jeść do woli bez wyrzutów sumienia.

W połowie lutego w restauracji “Trzy Korony” odbędzie się koncert charytatywny, którego celem jest pomoc z zebraniu funduszy na operację 10-letniej dziewczynki z wrodzonym niedorozwojem kości udowej i deformacjami stawów. Biletem wstępu na wydarzenie jest symboliczna cegiełka.

W imieniu organizatorów zapraszamy na wydarzenie muzyczne, które już niebawem w Puławach. Jakub Rogala, Jadwiga Malinowska, Grzegorz L Vis Trzciński, zespół Blues Smile Trio i gwiazda wieczoru Grupa VOX to muzyczny skład koncertu charytatywnego, który odbędzie się 15 lutego o godz. 18.00 w Hotelu Trzy Korony w Puławach.

“Szukając sprawców zła” pod takim tytułem 16 stycznia o godz.17.00 w sali katechetycznej Kościoła pw Św.Brata Alberta w Puławach odbędzie się spotkanie z prokuratorem Andrzejem Witkowskim prowadzącym śledztwo ws zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki.

Wraz z końcem grudnia (28 bm.) w Galerii Olgi i Jana Grabskich w Kazimierzu Dolnym czeka nas magiczna wystawa i spotkanie z ludzikami Dariusza Twardocha. Przez nadchodzący weekend Galeria będzie gościła artystę, który podpisze nowe kartki i kalendarz na 2020 rok. Oczywiście będzie można kupić dzieła artysty.

Prezenty, słodkości i dużo radości! Taki właśnie grudzień zapowiada się w Galerii Zielonej w Puławach – a to wszystko za sprawą wydarzeń i atrakcji, których to harmonogram znajduje się poniżej. Będzie się działo !

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym Centrum Handlowe Galeria Zielona zaprasza szkoły podstawowe z Puław do udziału w Konkursie Plastycznym „przySTRÓJ CHOINKĘ”! W konkursie wygrać będzie można atrakcyjne nagrody – bony do sklepów w Galerii Zielonej na 800, 500 i 300 PLN – pierwsze 3 miejsca, natomiast, jako nagrody pocieszenia bony na 100 PLN dla każdej z pozostałych klas!

Biblioteka Miejska, na przekór jesiennej chandrze i ogólnemu zniechęceniu, zaprasza na budujące spotkanie dotyczące automotywacji i wytrwałości na drodze do osiągania celów. Jakie są sposoby, aby konsekwentnie dążyć do ukończenia podjętych działań i stale poprawiać własne wyniki, jakie czynniki działają na nas motywująco i w jaki sposób budować naszą wytrwałość, podpowie psycholog i trener biznesu Edyta Daniluk.

Galeria Piwnica działająca przy Młodzieżowym Domu kultury w Puławach była w czwartkowe popołudnie miejscem wernisażu wystawy ceramiki Wojciecha Kosteckiego puławskiego artysty, który jak pisze o sobie jest związany mentalnie z Puławami a wymagane wyższe wykształcenie posiada. Bardziej jednak ceni jak czytamy w krótkiej notce dawne, długie godziny rozmów z Marią Kapturkiewicz  Szewczyk na Zachcie, przy herbacie z pigwą i różanej konfiturze a były to – jak wspomina, rozmowy o Bogu, Honorze, Ojczyźnie i Sztuce. Wojciech Kostecki ma na swoim koncie wiele prac plastycznych a także tych pisanych o historii najnowszej Puław, lasów i okolicznych cmentarzy.

19 listopada we wtorek w Bibliotece Miejskiej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Strefa Eksperta tym razem do Puław zawita Zbigniew Kołba autor książki o krioterapii. Polecamy i zapraszamy szczegóły na plakacie.

Już w sobotę o 14.30 na stadionie MOSiR Wisła podejmie nieprzewidywalną drużynę Wólczanki Wólka Pełkińska, która potrafi przegrać ze słabeuszem i wygrać z najlepszymi w lidze. Emocji z pewnością nie zabraknie. Sobota 14.30 stadion MOSiR, przy ul. Hauke – Bosaka 1

Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” zaprasza miłośników poezji śpiewanej na recital Anny Filipiak-Matras, podczas którego zaprezentowane zostaną autorskie teksty w muzycznych aranżacjach.

Znany puławski poeta Sławomir Rudnicki był gościem podczas październikowego spotkania Powiatowego Klubu Książki. Spotkanie było jednocześnie promocją najnowszego tomiku poezji “Romance i dawne stance” wydanego przez Towarzystwo Przyjaciół Puław.

W ubiegłą niedzielę w kazimierskiej galerii Olgi i Jana Grabskich dzień upłynął pod znakiem akwareli Ireny Duszackiej. Rosyjska artystka przedstawiła prace w autorskiej technice haftu na jedwabiu połączonego z akwarelą.

11.listopada br. odbędą się XXX jubileuszowe Biegi Niepodległościowe start i meta tradycyjnie na Skwerze Niepodległości. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w biegach i kibicowania zawodnikom biorących udział w tej najstarszej imprezie biegowej w Puławach.