Ostatnie wpisy

Nie było zwyczajowego świętowania kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej. Tak jak w całym kraju również i w Puławach ze względu na stan epidemii ograniczono się do kameralnych obchodów.

Wygraną 3:0 z Jutrzenką Giebułtów drużyna puławskiej Wisły rozpoczęła sezon rozgrywkowy. Spotkanie poprzedziła uroczystość podczas, której kibice na stadionie MOSiR mogli podziękować Iwanowi Litwiniukowi za grę w Wiśle. Przypomnijmy, że Iwan Litwiniuk występował w Puławach od lipca 2013 roku rozgrywając w barwach Wisły 150 spotkań strzelając 4 gole. Prezes Wisły Piotr Owczarzak podziękował byłemu już zawodnikowi Wisły wręczając mu pamiątkowy adres a kontuzjowany kapitan Wisły Mateusz Pielach wręczył koszulkę z podpisami całego zespołu. Iwan Litwiniuk nie zawiesza butów na przysłowiowym kołku od tego sezonu będzie grał w drużynie Powiślaka Końskowola.

W poniedziałkowe popołudnie na hali MOSiR klub Azoty Puławy oficjalnie zaprezentował składy drużyn. Powodem do dumy jest fakt, że drugi zespół, grający do tej pory w II lidze awansował na wyższy poziom, co sprawia, że po raz pierwszy od 15 lat obie drużyny grają w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce.

Hala w Kwidzynie była areną ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. W miniony weekend swoje mecze rozgrywały tam cztery z ośmiu najlepszych drużyn w Polsce: MTS I Kwidzyn, KPR Ostrovia Ostrów Wlkp., KS Szczypiorniak Olsztyn oraz UKS Bursa Puławy.

Zespół Wisły Puławy w niedzielę rozgrywał swój kolejny ligowy mecz. Tym razem podopieczni Jacka Magnuszewskiego zmierzyli się z Orlętami Radzyń Podlaski na stadionie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Pomimo defensywnego ustawienia zespołu z Radzynia puławianie starali się znaleźć miejsce do stworzenia sytuacji bramkowych a nie było to łatwe bo przeciwnicy umiejętnie wybijali puławian z rytmu.

Piknik Europejski za nami. Puławy odwiedziła para prezydencka, były także animacje dla dzieci i koncerty. W rozwinięciu materiału Piknik Europejski w obiektywie Marcina Szeląga.

W piątek 2 bm, w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach odbyła się kolejna  MCF4 “Champions” – IV Gala MMA  fotorelacje przygotował Marcin Szeląg.

W środowe popołudnie piłkarze puławskiej Wisły zakończyli przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski na szczeblu centralnym. W 1/16 finału podopieczni Jacka Magnuszewskiego ulegli II ligowemu Rozwojowi Katowice 0:1. Niestety historyczny awans do 1/8 trzeba odłożyć o co najmniej rok.

Zuzanna Majewska, sztangistka KS Wisła Puławy zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy U-23 rozgrywanych w Zamościu. Podopieczna trenerów Roberta Boruckiego i Dariusza Butryna osiągnęła w kategorii +90 kg w dwuboju 199 kg (86 kg + 113 kg). Zuzannę na podium wyprzedziły jedynie Ukrainka i Rosjanka.

Piłkarze puławskiej Wisły po bardzo trudnym i zaciętym meczu pokonali zespół Avii Świdnik, był to też pierwszy od końca sierpnia wygrany mecz na własnym stadionie. W pierwszej części na boisku przy Hauke-Bosaka wiało nudą, co prawda od początku meczu stroną przeważającą byli Wiślacy ale nie przekładało się to na zdobycz bramkową.

ZOBACZ WSZYSTKIE
Widget Image
Kategorie
REKLAMA
Radio LPU