Ostatnie wpisy

A czasy są ciekawe. Choćby prezydenckie weto do ustawy o Sądzie Najwyższym. Sądzę że niektórzy niepotrzebnie krytykują weto a inni przedwcześnie się cieszą i dziękują za zawetowanie tejże ustawy.

Czeka na tego kto odkryje sposób na skuteczną aktywację i wspomożenie dobrych bakterii (określenie umowne) w walce o właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka. Człowiek w swoim egocentryzmie uważa, że wie prawie wszystko o funkcjonowaniu swojego organizmu i to tylko kwestia czasu jak znajdzie sposób na zwalczanie wszystkich chorób.

Gdzie ? We Wspólnotach Mieszkaniowych. Spółdzielnie, w których dotychczas funkcjonowaliśmy już niczego nie będą nam narzucać. Sami sobie, sami dla siebie, dla dobra wspólnoty. W większości przypadków tak jest, ale i tu pojawiają się tzw. “czarne owce”. W jednej ze wspólnot trzeba było wprowadzić zarząd komisaryczny. W drugiej zaś kilku lokatorów zaskarżyło do sądu uchwałę wspólnoty.

Prawdopodobnie miał miejsce tam gdzie się go najmniej spodziewałem. Wg. mnie miało to postać usprawiedliwiania niegodnego postępowania żołnierzy czynnej służby Tajnych Współpracowników przez władze Solidarności.

Gabriela Masłowska Poseł na Sejm z woj. lubelskiego  na posiedzeniu na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych zadała pytanie dotyczące finansowania spółdzielni mieszkaniowych kredytem bankowym w aspekcie ustanawiania przez nie zabezpieczenia na funduszu remontowym.  W Puławach gdzie bardzo wiele inwestycji spółdzielni mieszkaniowych jest pokrywane z kredytu a sami spółdzielcy nie mają często wiedzy, na jakich warunkach jest on udzielany jest to bardzo ważne pytanie.

Wszyscy spotykamy się z chińskimi (i nie tylko) wyrobami upodobnionymi do wyrobów znanych marek. Mamy także polski produkt masowo podrabiany. Są to młode ziemniaki.

Pisząc nie tak dawno wyraziłem przekonanie, że gazowa elektrownia o mocy wielokroć przekraczającej potrzeby Azotów nie powstanie. Ostatnie decyzje Zarządu G.A.Puławy to potwierdzają.

Według Słownika Języka Polskiego jednym z określeń katalizatora jest “Osoba lub zjawisko przyczyniające się do powstawania jakichś zmian”. Jednocześnie czytamy w Wikipedii, że katalizator nie ulega trwałej przemianie. Przy czym niektóre podręczniki szkolne określają pewne rodzaje katalizatorów jako ujemne.

Na portalu Azotowej Solidarności jest do przeczytania list szefa tejże do Delegatów na Walne Zebranie oraz odpowiedź Przewodniczącego Zarządu Powiatu Solidarności. Są to dwa odmienne stanowiska co do faktu współpracy szefa Azotowej Solidarności, który będąc w wojsku podpisał deklarację współpracy ze służbami inwigilujących żołnierzy.

Pewna puławska wspólnota mieszkaniowa większością głosów uchwaliła podniesienie stawki na fundusz remontowy do dwóch złotych pięćdziesięciu groszy. Korekta spowodowana była  realizacją dobudowy balkonów. Szkopuł w tym że wielu mieszkańców wręcz nie chce balkonów , bo to koszt kilkunastu tysięcy zł  na mieszkanie.

ZOBACZ WSZYSTKIE
Widget Image
Kategorie
REKLAMA
Radio LPU