HomeInformacjeŚrodki ostrożności policjantów w czasie epidemii

Środki ostrożności policjantów w czasie epidemii

Stan epidemii to czas wytężonej i niejednokrotnie utrudnionej pracy służb mundurowych. Szczególne zadania mają do wykonania policjanci. 

Muszą bowiem m.in. kontrolować osoby objęte kwarantanną, co dla samych mundurowych może być potencjalnie niebezpieczne. Dlatego niezbędne są podejmowane przez nich środki ostrożności. W ich wyposażeniu powinny znajdować się m.in. jednorazowe rękawiczki, środki dezynfekujące, maseczki ochronne czy kombinezony. Policjanci na bieżąco otrzymują zalecenia, w jaki sposób postępować w przypadku interwencji u osób znajdujących się pod kwarantanną.

Specjalne środki ostrożności są podejmowane również w budynkach komisariatów. Z dyżurnym można kontaktować się telefonicznie lub też za pomocą domofonu. W poczekalni może przebywać tylko jedna osoba. Każdy, kto wchodzi do budynku, musi obowiązkowo dezynfekować ręce, ma także mierzoną temperaturę. Pomieszczenia oraz pojazdy służbowe są ozonowane, a miejsca, które są często dotykane tzn. klamki, poręcze, blaty czy drzwi – na bieżąco dezynfekowane.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz