HomeInformacjeSpotkanie autorskie Pawła Smoleńskiego

Spotkanie autorskie Pawła Smoleńskiego

Już niebawem w Bibliotece Miejskiej w Puławach odbędzie się spotkanie autorskie Pawła Smoleńskiego „Izrael – Ziemia Obiecana”. Wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach projektu „Ciekawi  świata”. Portal LPU24.pl oraz Telewizja Puławska są patronami medialnymi wydarzenia. 

Paweł Smoleński jest dziennikarzem, reporterem ale również pisarzem. Książki jego autorstwa to m.in. „Bałagan. Alfabet izraelski”, „Syrop z piołunu”, „Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie”, „Wygnani w akcji Wisła”, „Królowe Mogadiszu” i inne. Jest laureatem licznych wyróżnień, m.in. Nagrody Pojednania Polsko-Ukraińskiego z 2003 roku za książkę „Pochówek dla rezuna” czy Nagrody im. Kurta Schorka za teksty poświęcone Irakowi. W 2006 roku odebrał Nagrodę im. Beaty Pawlak za zbiór reportaży, zatytułowany „Izrael już nie frunie”.

Właśnie to ostatnie państwo będzie tematem spotkania. Jak doskonale wiemy, pomimo stosunkowo małego terytorium, jest to jedno z najbardziej zapalnych miejsc na świecie. W jaki sposób funkcjonują obok siebie Żydzi i Palestyńczycy, jak się żyje w atmosferze wiecznego strachu? Między innymi te pytania znajdą swoją odpowiedź na spotkaniu z Pawłem Smoleńskim. Odbędzie się ono 11 marca (środa) o godz. 18 w Bibliotece Miejskiej w Puławach przy ul. Głębokiej 7A. Liczba miejsc na spotkanie jest ograniczona, wejściówki można odbierać w bibliotece.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz