HomeInformacjeSportowcy z Puław na MŚ w Podnoszeniu Ciężarów U20

Sportowcy z Puław na MŚ w Podnoszeniu Ciężarów U20

W dniach 14-22 marca w Bukareszcie odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Wystąpi w nich dwoje reprezentantów klubu Wisła Puławy. 

To Natalia Fota i Radosław Poniatowski. Dla 19-letniej Natalii będą to pierwsze Mistrzostwa Świata, a zarazem trzeci start w reprezentacji Polski. Natalia ma już na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. srebrne medale mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym do lat 16,18 i 20, brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Siedlcach czy rekordy Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawodniczka kilka miesięcy temu zajęła 5 miejsce w mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów do lat 20, które również odbywały się w Bukareszcie.

Radosław Poniatowski w reprezentacji Polski wystąpi również po raz trzeci. Swój pierwszy medal na imprezie mistrzowskiej zdobył w 2015 roku na Mistrzostwach Polski w Burzeninie. Cztery lata później, w trakcie czempionatu kraju rozgrywanego w naszym mieście, nie miał już sobie równych. W międzyczasie zdobył też m.in. złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Siedlcach, pierwsze miejsce w Pradze na Turnieju Wyszehradzkim, osiągnął również rekord Polski w podrzucie (171 kg).

Redakcja życzy naszym reprezentantom osiągnięcia jak najlepszych rezultatów!

Foto: pulawy.eu ze zbiorów KS “Wisła” Puławy

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz