HomeInformacjeBiblioteka powiatowa zachęca do udziału w konkursie ekologicznym

Biblioteka powiatowa zachęca do udziału w konkursie ekologicznym

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach dołącza do projektu „Biblioteki na rzecz realizacji Agendy 2030 ONZ” i ogłasza Powiatowy Konkurs Ekologiczny „EKOlogicznie – to ma sens!” Tematem konkursu – plakat promujący ochronę przyrody na terenie powiatu puławskiego. 

Konkurs jest adresowany zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych z terenu powiatu puławskiego. Jest podzielony na trzy kategorie wiekowe: klasy 1-5 szkoły podstawowej, klasy 6-8 oraz uczniowie szkół średnich i dorośli. Uczestnik musi wykonać pracę plastyczną w dowolnej technice (kredki, farby, tusze, grafika, witraż, collage itp.), plakat nie może przekraczać formatu A3. W swojej propozycji uczestnicy muszą uwzględnić teren naszego powiatu.

Cele konkursu to podniesienie poziomu wiedzy mieszkańców w zakresie ochrony przyrody, kształtowanie postaw proekologicznych oraz popularyzacja i promocja architektury krajobrazu z terenu powiatu puławskiego. Termin składania prac mija 30 kwietnia, można je złożyć osobiście lub pocztą na adres Powiatowej Biblioteki Publicznej: ul. 6 Sierpnia 5, 24-100 Puławy. Szczegółowe informacje o nagrodach przewidzianych dla laureatów oraz regulamin konkursu dostępny jest na stronie: http://bib.pulawy.powiat.pl/sites/default/files/RegulaminKonkursuEkologicznegoPBPPulawy.pdf.

Zdjęcie Jeevan Katel w Unsplash

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz