HomeInformacjeEkologiczna akcja „EKOodpowiedzialni” w Galerii Zielonej!

Ekologiczna akcja „EKOodpowiedzialni” w Galerii Zielonej!

W lutym ruszyła cykliczna, ekologiczna akcja pod hasłem „EKOodpowiedzialni” organizowana przez Galerię Zieloną w Puławach! Ideą akcji jest zwrócenie uwagi na coraz bardziej palący problem, jakim jest stan środowiska naturalnego, jego naturalnych zasobów oraz edukacja w zakresie dbania  o środowisko w ramach pojedynczego gospodarstwa domowego.

Zmiany codziennych nawyków mieszkańców gospodarstw domowych zarówno przy wytwarzaniu odpadów czy też korzystaniu ze środków czyszczących mogą znacząca wpłynąć na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia środowiska. Akcja prowadzona w Galerii Zielonej składa się na cykl ekologicznych spotkań, które dotkną tej tematyki i będą mieć walor edukacyjny.

Wydarzenia będą miały miejsce w lutym, kwietniu oraz październiku. Podczas pierwszego, lutowego wydarzenia odbędą się warsztaty tworzenia ekologicznych kosmetyków,w trakcie których wykonanych zostanie ponad 400 balsamów do ciała zero waste, mydełek ekologicznych i woreczków zapachowych!

Podczas najbliższego spotkania galeria będzie gościć Centrum Terapii i Diagnozy INICJATYWA, dzięki któremu powstanie strefa „Małych Odkrywców – Punkt Przedszkolny!”. W punkcie zostaną zaprezentowane ekologiczne zabawy masami sensorycznymi wspierające rozwój dziecka! Każdy zainteresowany będzie mógł poznać sposoby na wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku do zabawy z dzieckiem oraz pomysły na tworzenie zabawek w duchu zero waste.

Dodatkowo w trakcie akcji będzie można odebrać w prezencie eko torbę wielokrotnego użytku!Wystarczy wziąć udział w zbiórce plastikowych nakrętek lub drobnych elektrośmieci (baterie, tonery, telefony).
Wszystkich, którzy chcą wykonać własny eko kosmetyk lub wziąć udział w eko zbiórce zapraszamy w najbliższą sobotę 29 lutego, w godz. 12:00-18:00 do Galerii Zielonej.

Materiał powstał we współpracy z Galeria Zielona

HANDLOWE NIEDZIELE W 2020 ROKU: 5 i 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 i 20 grudnia

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz