HomeSportOstre strzelanie z Garbarnią i porażka z Motorem- weekendowe sparingi Wisły

Ostre strzelanie z Garbarnią i porażka z Motorem- weekendowe sparingi Wisły

Zespół Wisły w piątek i sobotę rozgrywał zaplanowane wcześniej mecze kontrolne. W piątek przeciwnikami Wisły byli piłkarze Garbarni Kurów a w sobotę do Puław przyjechał zespół Motoru Lublin.


W piątek podopieczni Mariusza Pawlaka nie dali szans ambitnie grającemu rywalowi aplikując mu aż dziesięć goli. Autorem sześciu z nich był Szymon Stanisławski. Po dwa razy na listę strzelców wpisali się Damian Bernat i Michał Kobiałka.

W sobotę puławianie zagrali z ligowym rywalem Motorem Lublin, na własnym boisku Wisła uległa Motorowi Lublin. Jedyną bramkę dla puławian zdobył Maciej Wojczuk. Goście objęli prowadzenie w 18. minucie. Po rzucie rożnym celnie główkował Rafał Król. Siedem minut później było 2:0, a z najbliższej odległości piłkę do siatki wepchnął Bartosz Rymek.

Ze strony Wisły najlepsze okazje mieli Maciej Wojczuk, który z bliska nie trafił do siatki oraz Krystian Puton. Strzał tego ostatniego zablokował obrońca. W drugiej połowie szanse miały obydwa zespoły. W 68. minucie z linii bramkowej strzał Zubera wybili obrońcy Motoru, a sześć minut później bramkę kontaktową zdobył Maciej Wojczuk.

W drugiej połowie trener dokonał kilku roszad. W przerwie na boisko wszedł siedemnastoletni Borys Piotrowski, a w trakcie gry szesnastoletni Jakub Konc. W końcówce trzecią bramkę dla Motoru zdobył Darmochwał.

Za niespełna tydzień kolejne dwa mecze kontrolne. O godzinie 11.00 Wisła zagra z Prochem Pionki, a cztery godziny później z Powiślakiem Końskowola oba spotkania na bocznym boisku stadionu MOSiR.

Wisła Puławy – Garbarnia Kurów 10:0 (4:0)
Bramki: Stanisławski 2, 29, 31 (k), 65, 77, 87, Kobiałka 37, 48, Bernat 61, 75

Wisła: Socha (Owczarzak) – Wolanin, Cyfert (Kiczuk), Dymek ( Abramczyk), Barański, Piotrowski (46 Capała), Kobiałka, Zuber (Konc), Bernat, Zając ( Figura), Stanisławski

Wisła Puławy – Motor Lublin 1:3 (0:2)
Bramki: Wojczuk 71 – Król 18, Rymek 25, Darmochwał 85

Wisła: Owczarzak (Socha) – Cheba, Kiczuk (Cyfert), Pielach, Pigiel (Zając), Skałecki (Piotrowski), Puton W. (Konc), Puton K., Brągiel, Kacprzycki, Wojczuk (Zuber)

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz