HomeSportAzoty zameldowały się w ćwierćfinale Pucharu Polski

Azoty zameldowały się w ćwierćfinale Pucharu Polski

Piłkarze ręczni Azotów zameldowali się w ćwierćfinale Pucharu Polski po zwycięstwie na własnym parkiecie z Energą Kalisz. Praktycznie ostatnie 10 minut spotkania zadecydowało o tym kto awansuje do kolejnego etapu rozgrywek pucharowych.

Przez ponad 50 minut kibice byli świadkami wyrównanego spotkania, początek meczu należał do kaliszan. Przez pierwszy kwadrans to właśnie oni nadawali ton grze. Chwilę potem szczypiorniści Azotów objęli dwubramkowe prowadzenie i starali się utrzymywać ten dystans przez większą część spotkania.

Na przerwę Azotowcy schodzili z dwubramkową przewagą. W pierwszych minutach drugiej części podopieczni Michała Skórskiego ruszyli do ataku. Gdy tablica wyników pokazywała rezultat 20:14 dla puławian wydawało się, że mecz ma już swojego zwycięzcę. Nagle do odrabiania strat ruszyli goście doprowadzając do dwubramkowej przewagi Azotów i zrobiło się nieco nerwowo, bo graczom Energii wszystko wychodziło.

Po kilku udanych interwencjach Vadima Bogdanowa puławianie ruszyli i trzeba przyznać, że zrobili to z tzw. przytupem osiągając w efekcie aż dziewięciobramkową przewagę i zakończyli mecz zwycięstwem meldując się w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Azoty-Puławy – Energa MKS Kalisz 32:23 (14:12)

Azoty-Puławy: Bogdanov, Borucki – Przybylski, Akimenko, Gumiński , Łangowski, Podsiadło, Dawydzik, Kowalczyk, Jarosiewicz, Rogulski, Bachko

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz