HomeInformacjeOdszedł Romuald Lipko [VIDEO]

Odszedł Romuald Lipko [VIDEO]

Po długiej walce z chorobą nowotworową, w nocy z czwartku na piątek zmarł Romuald Lipko – współtwórca Budki Suflera, muzyk i kompozytor. 3 kwietnia skończyłby 70 lat. 

„Za ostatni grosz”, „Takie tango”, „Jolka, Jolka, pamiętasz” – między innymi te utwory były dziełem Romualda Lipki. Pisał również dla Ireny Santor, Izabeli Trojanowskiej, Anny Jantar czy Urszuli. Mimo choroby planował reaktywację działalności zespołu, 14 lutego Budka Suflera miała grać koncert w Lublinie.

Co o Romualdzie Lipko mówią znajomi i przyjaciele z Puław ?  Justyna Jeżak – dyrektor MP nr 13, organizatorka Festiwalu Piosenki Dziecięcej. – Romuald Lipko, pomimo wielkiej popularności , był skromny i ciepły. Człowiek o wielkim sercu, który poświęcał swój czas aby dzielić się doświadczeniem. Zawsze służył pomocą i wsparciem. Znajomość krótka lecz wyjątkowa, która zaowocowała Festiwalem Piosenki Dziecięcej. Romuald Lipko oraz Bogdan Tchórzewski to dwie osoby, które miały największy udział w całym przedsięwzięciu. Można ich nawet określić mianem ojców Festiwalu. Każdy z nas powinien spotkać taką osobę na swojej drodze. W dniu dzisiejszym wspominam ze szczególnym sentymentem wspólne rozmowy i spotkania. Romuald Lipko pozostanie z nami dzięki muzyce, która będzie z tą samą mocą przemawiała do słuchacza przez długie lata.

Bogdan Tchórzewski – muzyk

Romuald Lipko niejednokrotnie gościł również w naszym mieście, m.in. był jurorem Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mały Głos” w latach 2018-19, angażował się także w różne przedsięwzięcia charytatywne organizowane w Puławach.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz