HomeInformacjeWirus w SP nr 11 – chorują uczniowie i nauczyciele [VIDEO]

Wirus w SP nr 11 – chorują uczniowie i nauczyciele [VIDEO]

Szkoła Podstawowa nr 11 podjęła walkę z grypopodobnym wirusem. Nagły wzrost zachorowań wśród uczniów w poniedziałek skłonił dyrekcję do zawiadomienia inspekcji sanitarnej. Z dnia na dzień absencja uczniów jest coraz większa.

Są oddziały, w których na lekcje chodzi tylko 2 osoby. Wirus zdziesiątkował także grono pedagogiczne. Szkoła musi poradzić sobie zarówno z nieobecnością wielu uczniów, jak i nauczycieli. W wielu klasach nie ma kto prowadzić lekcji. Dyrekcja wystosowała komunikat informujący o wdrożeniu procedur mających zahamować rozprzestrzenianie się choroby.

Piotr Pietura-dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Puławach

Wiele w ostatnim czasie mówi się o zwracaniu szczególnej uwagi na objawy chorobowe w w związku z koronawirusem. Zapytaliśmy więc, czy temat wirusa z Chin zwiększa strach przed licznie występującymi zachorowaniami w naszym mieście.

Prawdopodobnie szczyt zachorowań jeszcze nie nadszedł, w najbliższy poniedziałek okaże się, czy nie będzie konieczności zamknięcia szkoły na czas występowania choroby.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz