HomeSportSukcesy młodych pływaków Wisły w Zamościu

Sukcesy młodych pływaków Wisły w Zamościu

W ubiegłą niedzielę (2bm.), w Zamościu odbyła się I Runda Ligi Wojewódzkiej dzieci i młodzików w pływaniu. W wydarzeniu wzięło udział 14. reprezentantów Wisły Puławy. Puławianie w klasyfikacji medalowej zdobyli 2. miejsce.

Mikołaj Maciąg wygrał na 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem grzbietowym, Hubert Żaczek zajął 2. miejsce na 100 m stylem dowolnym i 3. miejsce na 200 m stylem grzbietowym. Mateusz Sala był drugi na 200 m stylem klasycznym i trzeci na 100 m stylem dowolnym. Dawid Sala zajął 5. miejsce na 200 m stylem dowolnym. Lena Przewłoka była piąta w wyścigu na 200 m stylem dowolnym. Klaudia Deputat zajęła 6. miejsce na 200 m stylem grzbietowym. Katarzyna Bocianowska była szósta na 200 m stylem klasycznym. Punkty podczas zamojskich zawodów zdobyli także Jakub Bocianowski, Bartłomiej Rymkiewicz i Mateusz Kozak. W rywalizacji zespołowej sztafet: zwyciężyła sztafeta mieszana 12- latków 4 x 50 m stylem zmiennym a 3. miejsce wśród dzieci 10-11 letnich sztafeta chłopców 4 x 50 m stylem dowolnym. Po pierwszej rundzie Wisła Puławy w punktacji klubowej znajduje się na 3. miejscu.

Foto:KS Wisła

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz