HomeWasze LPUNielegalne wysypisko przy cmentarzu na Piaskowej [VIDEO]

Nielegalne wysypisko przy cmentarzu na Piaskowej [VIDEO]

Czy to już efekt wyższych cen za wywóz śmieci czy może skrajna głupota i brak jakichkolwiek zahamowań – zastanawiali się odwiedzający w niedzielę cmentarz przy ul. Piaskowej. Przy kontenerze na parkingu utworzyła się spora sterta śmieci i co istotne nie były to odpady, które mogłyby pochodzić z pobliskiego cmentarza.

Zamiast wypalonych zniczy, przesuszonych wiązanek czy wieńców na parkingu przy cmentarzu wyrzucono zderzaki samochodowe i inne elementy karoserii aut.

– Nie zgadzam się na to, żeby ktoś urządzał sobie wysypisko zwłaszcza w takim miejscu. Poza tym wszyscy za to płacimy mówi Pani  Janina, która wskazała nam to miejsce, te części wyglądają jak by pochodziły od kilku samochodów – dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że odpady pochodzą z jednego z serwisów blacharskich. Na jednym ze zderzaków zachował się nawet numer telefonu. Poprosiliśmy Straż Miejską o przeprowadzenie dochodzenia w tej sprawie.

Strażnicy miejscy szybko namierzyli “właściciela” śmieci, nakazując mu przy tym ich natychmiastowe usunięcie. Przy okazji jak się dowiedzieliśmy sprawdzili czy posiada umowę na wywóz odpadów. Po południu w poniedziałek śmieci już nie było.

st.insp. Dariusz Kałdonek – Straż Miejska

Podrzucanie śmieci stanowi  niestety coraz większy problem skarżą się głownie spółdzielnie mieszkaniowe, których lokatorzy ponoszą coraz większe koszty wywozu nie swoich odpadów. Wielu zarządców podjęło już decyzje o zamknięciu otwartych do tej pory wiat śmietnikowych i udostępniło klucze tylko “własnym” lokatorom.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz