HomeInformacje16 Sesja Rady Miasta Puławy

16 Sesja Rady Miasta Puławy

Na najbliższej Sesji Rady Miasta radni zajmą się m.in. uchwałami w sprawie nadania jedenastu nowych nazw dla puławskich ulic i dwóch rond. Radni dostaną do oceny i pod głosowanie projekt uchwały w sprawie wsparcia dla powiatu puławskiego a dokładnie dofinansowania w kwocie 400 tys. złotych puławskiego szpitala, które to środki mają zostać przeznaczone na modernizację szpitalnych oddziałów.

Miejska pomoc ma uzupełnić wkład własny powiatu, w imieniu którego puławski ZOZ ubiega się o dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Radni poprzez głosowanie wprowadzą aż jedenaście nowych nazw ulic w Puławach pojawią się min ulice Łąkowa, Pąkowa czy Wichrowe Wzgórze ale i ulica Mikołaja Spóza czy Zygmunta Woźnego.

Na najbliższej sesji dojdzie także do zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego a główne zmiany dotyczyć będą odsetka powierzchni biologicznie czynnej dla działek budowlanych. W zależności od miejsca powierzchnia biologicznie czynna dla działek budowlanych będzie wynosiła od 10 do nawet 50% powierzchni.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz