HomeInformacjeIV Polsko-Ukraińskie Forum Dziennikarzy w Kazimierzu Dolnym

IV Polsko-Ukraińskie Forum Dziennikarzy w Kazimierzu Dolnym

W kazimierskim Domu Dziennikarza SDP odbywa się IV Polsko-Ukraińskie Forum Dziennikarzy. Pierwszy dzień zdominowała tematyka historyczna. Przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej zaprezentowali realizowany projekt pod nazwą Przystanek Historia.

To portal internetowy, którego zadaniem jest podtrzymanie pamięci o ludziach i ich czynach, które w czasach niewoli przybliżały Polskę do odbudowy niepodległego Państwa. Portal Przystanek historia był przykładem w jaki sposób można realizować politykę historyczną w mediach.

W drugiej części pierwszego dnia Forum odbył się panel zatytułowany “Sojusz Piłsudski-Petlura, lekcja dla współczesnych stosunków polsko-ukraińskich z udziałem prof. Walentego Baluka, prof. Andrzeja Gila, dr. Jakuba Olchowskiego i dr. Andrzeja Szabaciuka, którą przygotował prof. Tomasz Stępniewski z Instytutu Europy Środkowej.

Przed uczestnikami Forum jeszcze zagadnienia związane z manipulacjami w mediach, zaplanowano również dyskusje nad sankcjami dla dziennikarzy za zniesławienie. Oddzielna cześć spotkania poświęcona będzie problemom mediów lokalnych. Organizatorami Forum są Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i jego ukraiński odpowiednik a partnerem jest Instytut Europy Środkowej. Forum potrwa do czwartku w programie m.in spotkania studyjne w lubelskich mediach.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz