HomeInformacjeSrtrażacy zainwestują w przebudowę [VIDEO]

Srtrażacy zainwestują w przebudowę [VIDEO]

Strażacy z Komendy Powiatowej w Puławach niemal codziennie ratują ludzkie życie i mienie. Sami jednak skarżą się na trudności, które sprawia im stary budynek, w którym mieści się komenda. Obiekt wybudowany w latach ’70 nie jest dostosowany do obecnych warunków, cięższych i większych wozów strażackich oraz innych potrzeb.

st. bryg. Grzegorz Podhajny – Komendant Powiatowy PSP w Puławach

Według przeprowadzanych szacunków okazało się, że remont budynku jest nieopłacalny i lepszym rozwiązaniem będzie wyburzenie starej strażnicy i budowa nowej od zera. Jak się okazuje, Straż Pożarna ma możliwość pozyskania środków na tę inwestycję.

st. bryg. Grzegorz Podhajny – Komendant Powiatowy PSP w Puławach

Nowa ustawa modernizacyjna ma zostać przedstawiona w połowie 2021 roku. W przypadku otrzymania środków na inwestycję i uzyskania wszystkich zgód same prace mogą potrwać około 2 lat.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz