HomeInformacjeCo przytrafiło się radnemu Ambryszewskiemu ? [VIDEO]

Co przytrafiło się radnemu Ambryszewskiemu ? [VIDEO]

Pracownicy Polskiej Grupy Energetycznej w towarzystwie Policji skontrolowali w miniony weekend posesję powiązanego z PiS radnego Powiatu Puławskiego Zbigniewa Ambryszewskiego. Na miejscu wykonano oględziny. Policja we współpracy z pracownikami PGE prowadzi czynności, które wyjaśnią czy doszło do kradzieży prądu.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – oficer prasowy KPP w Puławach

Spotkaliśmy się z radnym, by zapytać go o okoliczności zaistniałej sytuacji. Dowiedzieliśmy się, między innymi, że problemy z licznikiem energii elektrycznej w starym, niezamieszkałym od wielu lat domu zdarzały się już wcześniej.

Zbigniew Ambryszewski

Zwróciliśmy się z pytaniem do PGE Dystrybucja w Lublinie, w jaki sposób najczęściej dochodzi do takich kradzieży. Jak podaje rzecznik prasowy firmy Karolina Szewczyk-Dąbek, najczęstszymi sposobami kradzieży energii elektrycznej są: fałszowanie pomiarów dokonywanych przez liczniki, kradzież prądu z pominięciem układu pomiarowo–rozliczeniowego oraz kradzież bezpośrednio z linii. Jak twierdzi Zbigniew Ambryszewski, kilkakrotnie zgłaszał nieprawidłowości w działaniu licznika do PGE, zarówno przez biuro obsługi klienta, jak i składając odpowiednie pisma.

Rzecznik Starostwa Powiatowego nie komentuje sprawy, jak podaje w oficjalnym oświadczeniu “incydent ma charakter prywatny i pozostaje bez związku z działalnością Zarządu Powiatu Puławskiego”. Podobne stanowisko przyjął puławski klub PiS, którego członkowie odmówili komentarza.

Jeśli podejrzenia wobec radnego się potwierdzą, oprócz wniesienia opłaty za nielegalnie pobraną energię, będzie on musiał ponieść konsekwencje prawne. Sam zainteresowany obiecał skomentować sprawę niebawem.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz