HomePowiat PuławskiPuławyNowy wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatkowicach

Nowy wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatkowicach

Napęd na cztery koła, 3 000 litrów pojemności zbiornika na wodę, 300 litrów pojemności zbiornika pianotwórczego, piły spalinowe, zestaw ratownictwa technicznego czy aparaty oddechowe. To tylko część wyposażenia jaki posiada średni samochód ratowniczo – gaśniczy GBA RENAULT D16, który w piątek 10 stycznia trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatkowicach.

Nowy nabytek OSP w Opatkowicach przyszło obejrzeć dziesiątki osób. Sam wjazd wyglądał bardzo efektownie. Prezentację nowego pojazdu poprzedził korowód wozów bojowych niemalże wszystkich przedstawicieli ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Puławy. Renualt wjeżdżał na plac przed remizą w Opatkowicach przy świetle rac i sztucznych ogni. Później tłumy mieszkańców i przybyłych gości mogli dokładnie obejrzeć nowy nabytek OSP w Opatkowicach.

Na nowy wóz musieliśmy dosyć długo czekać, ale było warto – przyznaje Paweł Kurpiel – prezes OSP w Opatkowicach. Dzięki niemu będziemy bardziej dyspozycyjni i pomocni dla mieszkańców Opatkowic i całej Gminy Puławy – dodaje. Nowy pojazd kosztował 783 879,00 zł, w tym 100 000,00 zł pochodziło z Funduszu Ochrony Środowiska, 270 000,00 zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Najwięcej, bo aż 423 879,00 zł pochodziło z budżetu Gminy Puławy.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz