HomeInformacjeNoworoczny Turniej Szachowy

Noworoczny Turniej Szachowy

Klub Osiedlowy Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej M-PIK przy ul. Lubelskiej gościł uczestników Noworocznego Turnieju Szachowego, który swoim patronatem objął prezydent Puław. Na starcie zawodów stanęło 45 młodych szachistów i szachistek w trzech kategoriach wiekowych 9, 12 i szesnastolatków m.in. z powiatu puławskiego, radzyńskiego i łukowskiego.

Do Puław przyjechali także zawodnicy z Lubartowa i Ożarowa nie zabrakło co oczywiste reprezentacji naszego miasta. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim co oznacza, że z góry określa się liczbę rund, które należy rozegrać. Na rundę składają się bezpośrednie pojedynki rozgrywane jednocześnie. Za zwycięstwo w grze uczestnik otrzymuje jeden punkt, za remis pół punktu.

Po pasjonujących i stojących na wysokim poziomie pojedynkach Noworoczny Turniej Szachowy wygrał pochodzący z Puław Damian Bronisz na co dzień trenujący w LUKS Tempo Ożarów, drugą lokatę zajął Aleksander Nakaziuk z Gambitu Międzyrzec Podlaski a trzecie miejsce przypadło Jakubowi Prokopiukowi z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego .

Najlepszy zawodnik z reprezentujący puławski klub Marek Niezbecki zajął w ostatecznej klasyfikacji ósmą lokatę. Warto dodać, że pierwsza trójka rozgrywanego w naszym mieście Noworocznego Turnieju to zawodnicy klasyfikowani już w rankingach Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE.

Organizatorzy Noworocznego Turnieju Szachowego bardzo dziękują sponsorom, którzy wsparli imprezę a są to: Bank PKO BP, DREWMAX, PROPAGANDA.FM, DOM CENTER, UBEZPIECZENIA A.KUSZYK, PSM M-PIK PUŁAWY oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz