HomeInformacjeKlasowa Wigilia bez plastiku

Klasowa Wigilia bez plastiku

W tym roku Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Puławach przystąpił do akcji “Klasowa Wigilia bez plastiku”. W najbliższy piątek 20 bm. uczniowie wszystkich klas zobowiązali się przynieść na wigilię klasową szklany kubek i talerzyk oraz metalowe sztućce.

Dlaczego? Wszystko po to aby zatroszczyć się o naszą planetę. Plastikowa zastawa i sztućce będą używane tylko przez 2-3 godziny, a rozkładać się będą od 100 do 1000 lat.

W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 300 szkół z całej Polski. Mamy nadzieję, że w tym roku zainteresowanych będzie więcej, a dzięki tej akcji uczniowie i nauczyciele z większą świadomością będą troszczyć się o Ziemię w codziennym życiu, nie tylko od święta. Wigilie w klasach rozpoczną się ok. 10:30 i potrwają ok. dwie godziny.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz