HomeInformacjeProstest przed puławskim sądem “Solidarnie z sędziami” [VIDEO]

Prostest przed puławskim sądem “Solidarnie z sędziami” [VIDEO]

W środę w wielu polskich miastach przed sądami odbyły się protesty osób broniących niezależności sądownictwa. O godzinie 18.00 także mieszkańcy Puław zebrali się przed Sądem Rejonowym przy ul. Lubelskiej 7, by wyrazić sprzeciw polityce obecnego rządu.

Akcja przebiegała pod hasłem “Solidarnie z sędziami” i była odpowiedzią na projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, Sądzie Najwyższym i innych ustaw. Nowe zapisy mają zdyscyplinować sędziów, którym w przypadku podważania nowej Krajowej Rady Sądownictwa będzie groziło przeniesienie do innego miejsca pracy, kary pieniężne czy usunięcie z zawodu. Część mieszkańców Puław przyniosła ze sobą flagi i zapalone znicze.

Bogdan Ambrożkiewicz – Forum Obywatelskie Puławy

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz