HomeInformacje20 edycja akcji “Polacy Rodakom”

20 edycja akcji “Polacy Rodakom”

Dwudziesty raz na Lubelszczyźnie a ósmy w Puławach odbył się wielki finał przekazania paczek w ramach akcji “Polacy Rodakom”, którą koordynuje na naszym terenie stowarzyszenie “Przeszłość Przyszłości”. Zebrane w tym roku dary pojechały do Polaków mieszkających na Ukrainie a dokładnie w Krzemieńcu.

Wzorem lat ubiegłych w każdej paczce, którą otrzymają nasi rodacy na Ukrainie znalazły się pluszowe zabawki dla najmłodszych, słodycze a także inne produkty żywnościowe, które pomogą jak mówią organizatorzy akcji godnie spędzić święta naszym rodakom. Jak się okazało, zainteresowanie akcją z roku na rok jest coraz większe mówi Artur Kwapiński prezes, Stowarzyszenia “Przeszłość Przyszłości”

Dary z Polski są nieocenioną pomocą zwłaszcza dla tych rodaków, którzy jak się dowiadujemy od Piotra Matusiaka z Konsulatu RP w Łucku muszą na Ukrainie przeżyć za równowartość 200-300 zł miesięcznie.

Paczki, które trafią na Ukrainę zdecydowanie wesprą organizację świąt Wszystkie produkty, które znalazły się w paczkach zostały zebrane nie tylko w powiecie puławskim, ale też w sąsiednich m.in w Łukowskim, zwoleńskim i ryckim. Intensywnie w zbiórkę darów włączyli się nauczyciele i uczniowie ze szkół dzięki którym Akcja “Polacy Rodakom” zatacza coraz szersze kręgi – dodaje pomysłodawca i główny organizator senator Stanisław Gogacz.
———————

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz