HomeSportOrlen Wisła Płock za silna

Orlen Wisła Płock za silna

Nie udało się szczypiornistom Azotów Puławy sprawić niespodzianki i Orlen Wisłę Płock. Wicemistrzowie Polski niemal przez cały mecz nadawali ton wydarzeniom na parkiecie, ale ambitnie grający puławianie do ostatnich minut nie dawali gościom spokoju. Ostatecznie, po meczu obfitującym w wiele emocjonujących zagrań i sytuacji, nafciarze wygrali czterema trafieniami.

Pierwszy kwadrans meczu był niezwykle wyrównany. Wynik otworzyli w 2 minucie goście, a chwilę później wyrównał Antoni Łangowski. Kolejne minuty to przede wszystkich twarda gra w obronie z obu stron, która skutkowała dość niską skutecznością. W 9 minucie na jednobramkowe prowadzenie wyszli Azotowcy, ale w ciągu kilkudziesięciu sekund dwa ciosy płocczan spowodowały, ze to oni objęli prowadzenie. Po raz ostatni puławianie prowadzili w 14 minucie, kiedy po trafieniu Michała Szyby na tablicy wyników było 6:5. Od tego momentu goście utrzymywali dwu trzy bramkowe prowadzenie. Jeszcze przed zmianą stron wicemistrzowie kraju powiększyli przewagę do czterech goli.

Dwie minuty po zmianie stron gol przyjezdnych spowodował pięciobramkową przewagę. To nie załamało puławian. W ciągu 180 sekund miejscowi zdobyli trzy gole z rzędu i przegrywali już tylko 12:14. Od tego momentu trwała bardzo wyrównana walka, ale więcej szczęścia w tym okresie mieli goście. Puławianom brakowało skuteczności. Znowu Azotowcy nie wykorzystali tym razem dwóch rzutów karnych i kilku stuprocentowych sytuacji przede wszystkim ze skrzydeł. Doświadczony zespół z Płocka nie mógł tego nie wykorzystać i cały czas utrzymywał bezpieczną przewagę, która dowieźli do końca spotkania ostatecznie wygrywając czterema golami.

Azoty-Puławy – Orlen Wisła Płock 20:24 (9:13)

Azoty-Puławy: Bogdanov, Koshovy – Łangowski, Gumiński, Dawydzik, Szyba, Rogulski, Seroka, Podsiadło, Przybylski, Jarosiewicz, Grzelak,Moryń, Kowalczyk, Skwierawski