HomeSportPuławy Supersprint Cup w pływaniu

Puławy Supersprint Cup w pływaniu

W niedzielę na basenie krytym MOSiR przy Alei Partyzantów w Puławach rozegrany został już kolejny Puchar Sprintu. “Puławy Supersprint Cup”. To pływackie święto zostało zorganizowane przez Klub Sportowy „Wisła” Puławy przy wydatnej pomocy rodziców zawodników i zawodniczek pływających na co dzień w puławskim klubie.

W rywalizacji wzięło udział niemal kilkuset zawodników i zawodniczek trenujących pływanie w ponad 20 klubach nie tylko z Lubelszczyzny. Na puławskim basenie rywalizowali pływacy m.in. z Tomaszowa Mazowieckiego, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Lublina, Radomia, Biłgoraja, Kozienic, Warszawy, Ryk czy Kraśnika. Nie zabrakło oczywiście dużej reprezentacji Puław.

Pływacy Wisły zajęli 2 lokatę w klasyfikacji medalowej, łącznie zdobyli 35 medali wśród mężczyzn 5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. Kobiety zdobyły 3 złote, 9 srebrnych i 7 brązowych krążków . Drużynowo najlepiej wypadła ekipa RWKS Sparty Biłgoraj, która łącznie zdobyła 47 medali wyprzedzając Wisłę Puławy i drużynę Wodnika Krasnystaw.

Warto przypomnieć, że zwycięzców dekorował urodzony w Puławach Konrad Czerniak wielokrotny Mistrz Polski, olimpijczyk i uczestnik mistrzostw świata i europy w pływaniu.

foto: Katarzyna Kozak

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz