HomeInformacje10. edycja Dnia Otwartego Notariatu już w sobotę [VIDEO]

10. edycja Dnia Otwartego Notariatu już w sobotę [VIDEO]

Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek pod takim hasłem zostanie przeprowadzona kolejna już 10 edycja Dnia Otwartego Notariatu największej akcji edukacyjnej organizowanej przez samorząd notarialny. 30 listopada w sobotę w 29 miastach Polski w tym także w Puławach niemal 600 notariuszy będzie udzielało wszystkim zainteresowanym osobom bezpłatnych informacji prawnych.

W czasie tegorocznej edycji Dnia Otwartego Notariatu będzie można dowiedzieć się, jak bezpiecznie rozporządzać swoim majątkiem, i jak we właściwy sposób, zadbać o interesy swoje i swoich najbliższych. Spotkania z notariuszami w czasie Dnia Otwartego Notariusza są doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat rodzajów umów pozwalających na bezpieczne dysponowanie swoim życiowym dorobkiem, np. umowy darowizny czy umowy dożywocia, które są bardzo często mylone. Notariusze wyjaśnią, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem (notarialne poświadczenie dziedziczenia). Wskażą na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Notariusze powiedzą także, jak uniknąć czynności niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla całego naszego majątku .Niewątpliwie przedsiębiorców zainteresują informacje o nowych regulacjach związanych z zarządem sukcesyjnym, które w wypadku śmierci przedsiębiorcy bardzo często pozwalają działać dalej firmie i uchronić ją przed bankructwem.

 

Joanna Szymoniak – notariusz , koordynator akcji w Puławach

Puławy od początku uczestniczą w tej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej – mówi Joanna Szymoniak notariusz, koordynator akcji w Puławach. Przypomnę, że puławska edycja tych spotkań odbędzie się tradycyjnie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta a jej początek zaplanowano na 10.00. Puławscy notariusze będą do dyspozycji mieszkańców do 16.00 – dodaje Joanna Szymoniak.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz