HomeInformacjeSpektakl “Damy z Matejki ramy” dla uczniów SP nr 4 [VIDEO]

Spektakl “Damy z Matejki ramy” dla uczniów SP nr 4 [VIDEO]

W Szkole Podstawowej nr 4 w Puławach odbył się spektakl marionetkowy “Damy z Matejki ramy”, który powstał z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej. Sztuka inspirowana autentycznymi historiami oraz obrazem Jana Matejki „Unia Lubelska” jest efektem współpracy Innej Fundacji oraz Teatru Podręcznego.

Katarzyna Zabratańska –  INNA Fundacja,  Agnieszka Soszyńska – Teatr Podręczny

Spektakl z założenia ma przybliżyć widzom postacie wybitnych dam renesansu, które nie tylko pojawiły się na płótnach znanych malarzy, ale również zapisały się na kartach polskiej historii. Elżbieta Łokietkówna,  Anna Jagiellonka czy też  Elżbieta Holszańska, to przykłady tych kobiet, o których niewiele się wie, a których dokonania zasługują na szerokie rozpowszechnienie. Organizatorki mają nadzieję, że pojawienie się barwnego teatru będzie ciekawym urozmaiceniem czasu dla dzieci i pretekstem do dobrej zabawą oraz nauki.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz