HomeInformacjePołudnie Literackie w Starostwie [VIDEO]

Południe Literackie w Starostwie [VIDEO]

W Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego odbyło się Południe Literackie, podczas którego podsumowano dwa konkursy – ortograficzny i literacki. Powiatowy Konkurs Ortograficzny odbywał się w Młodzieżowym Domu Kultury w październiku.

Wyniki podzielono na kilka kategorii. W klasach 4-6 szkół podstawowych najwyższą i jedyną nagrodą z podium było drugie miejsca dla Julity Paprockiej z klasy 4 c w Szkole Podstawowej nr 1. W klasach 7-8 natomiast po raz pierwszy w historii konkursu przyznano aż dwa tytuły Mistrza Ortografii. Otrzymali je Wojciech Orkiszewski z klasy 8 a Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Stanisław Prończuk z klasy 8b Niepublicznej Szkoły Podstawowej “Klasyk”.

Ponadto w tej samej kategorii pierwsze miejsce zdobyła Julia Baryłka z klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 9. Drugą nagrodę zdobyły 3 osoby, a miejsce 3 zajęły 4. W kategorii Szkół Średnich I miejsce zdobył Jakub Gurba z klasy 3 I LO im. Ks. A.J. Czartoryskiego.

Ogłoszono również wyniki Powiatowego Konkursu Literackiego “List Księżnej Izabeli Czartoryskiej do współczesnego puławianina”. Jury przeanalizowało 32 prace i przyznało nagrody w 2 kategoriach. Spośród uczniów szkół średnich najlepiej ocenione zostały prace Małgorzaty Skawińskiej z I LO im. KS. A.J. Czartoryskiego, Natalii Mączki z ZS nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej i Zuzanny Sulskiej z ZSO nr 1 im. KEN. W kategorii szkół podstawowych nagrodzone Julię Jędrzejewską z SP nr 2, Franciszka Kutę z SP nr 10 oraz Natalię Szymczyk z SP nr 11.

Danuta Szlendak– Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach

Zwycięzcom gratulujemy i wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursów literackich i ortograficznych.