HomePOLECAMYWystawa ceramiki Wojciecha Kosteckiego [VIDEO]

Wystawa ceramiki Wojciecha Kosteckiego [VIDEO]

Galeria Piwnica działająca przy Młodzieżowym Domu kultury w Puławach była w czwartkowe popołudnie miejscem wernisażu wystawy ceramiki Wojciecha Kosteckiego puławskiego artysty, który jak pisze o sobie jest związany mentalnie z Puławami a wymagane wyższe wykształcenie posiada. Bardziej jednak ceni jak czytamy w krótkiej notce dawne, długie godziny rozmów z Marią Kapturkiewicz  Szewczyk na Zachcie, przy herbacie z pigwą i różanej konfiturze a były to – jak wspomina, rozmowy o Bogu, Honorze, Ojczyźnie i Sztuce. Wojciech Kostecki ma na swoim koncie wiele prac plastycznych a także tych pisanych o historii najnowszej Puław, lasów i okolicznych cmentarzy.

Wojciech Kostecki – autor prac

Goście wernisażu  dowiedzieli się w jaki sposób powstają  naczynia, ozdoby ścienne a także maski, z których artysta jest szczególnie dumny. W ich kształtach i kolorach jak sam powiedział próbuje odzwierciedlić  człowieka. Wystawa prac Wojciecha Kosteckiego będzie czynna przez najbliższe 3 tygodnie.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz