HomeSportWisła “poległa” z Podhalem 0:3 [FOTO]

Wisła “poległa” z Podhalem 0:3 [FOTO]

Podhale Nowy Targ to jeden z kilku zespołów, z którym Wisła jeszcze nigdy nie wygrała a nawet nie zremisowała. W dotychczasowym bilansie łącznie z sobotnim spotkaniem piłkarze z małopolski zaaplikowali Wiślakom 6 goli nie tracąc żadnego. Pomimo optymistycznych nastrojów po wygranym tydzień temu meczu z Avią Świdnik, Wisła straciła 3 punkty w meczu z Podhalem Nowy Targ. Niestety, kilka fragmentów dobrej gry nie pozwoliło na pokonanie zespołu Dariusza Mrózka.

Od początku meczu przeciwnicy nadawali ton grze i starali się jak najdłużej utrzymywać przy piłce efektem tego była bramka, która goście zdobyli już w 5. autorem gola, który wprowadził wiślaków w konsternację był Damian Mrówka. wydawało się, że wyrównanie padnie chwile potem. Wiślacy rzucili się do ataku najpierw nieprawdopodobnie strzał Piotra Zmorzyńskiego obronił Szukała chwile potem próbowali Łukasz Kacprzycki i Michał Wolanin.

Niestety próby te nie przyniosły efektu. Jeszcze w 31 minucie bramkarza gości próbował sprawdzić Michał Kobiałka ale bez skutku. W kolejnych minutach jeszcze próbował Michał Zuber ale bramkarz Podhala był w sobotnie popołudnie nie do pokonania. Na przerwę zawodnicy Marcina Popławskiego schodzili ze stratą jednego gola i raczej nikt nie spodziewał się, że Podhale w drugiej części tak wyraźnie zwiększy swoja przewagę.
W drugiej połowie padły dwie kolejne bramki dla drużyny Podhala. Po błędach puławskich obrońców, w 67. minucie celny strzał oddał Damian Lepiarz, a w 72. minucie ponownie zaskoczył Damian Mrówka. Trenerzy Marcin Popławski i Mariusz Abramczyk dokonali zmian, które nie wniosły zbyt wiele w ekipie puławian niestety wymuszonych urazami.

Za wyróżniających się Krystiana Putona i Łukasza Kacprzyckiego doznali urazu pojawili się Konrad Szczotka oraz Damian Bernat niestety do końca meczu wynik nie uległ zmianie i puławianie musieli pogodzić się z trzecią porażką z Podhalem w historii spotkań pomiędzy obiema drużynami.

Wisła Puławy – Podhale Nowy Targ 0:3 (0:1)

Wisła: Kurek- Pielach, Barański, Chudyba, Kiczuk, Kacprzycki, Bernat, Wolanin, Zuber, Puton, Szczotka, Kobiałka, Zmorzyński, Żelisko, Wojczuk

FOTO: Marcin Szeląg

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz