HomeInformacjePociągi wróciły do Puław

Pociągi wróciły do Puław

Kto by się spodziewał, ze Puławianie zatęsknią za koleją tuż po 18.30 po ponad dwu i półrocznej przerwie na peron stacji Puławy Miasto wjechał pociąg relacji Szczecin Główny – Puławy Miasto, bo jeszcze przez co najmniej miesiąc Puławy będą stacją końcową dla pociągów do Lublina i dalej na Wschód.

Ci którzy spodziewali się Pendolino albo Darta niestety się zawiedli, bo na peronie w Puławach zameldował się stary skład. Póki co na trasie pociągi nie rozwijają maksymalnych prędkości stąd jeszcze przez jakiś czas na tej trasie jak usłyszeliśmy nie zobaczymy najnowszych nabytków PKP. Sam budynek dworca, który został zmodernizowany tuż przed rozpoczęciem remontu torów na trasie Lublin – Warszawa nie zmienił się.

Modernizacji poddano natomiast peron i przejście podziemne, które zyskały nowe nawierzchnie i kolory. Pojawiło się zamknięte jeszcze barierami przejście pod torami, które poprowadzi w kierunku Alei 1000 lecia. Według rozkładu jazdy z Puław do Warszawy zaplanowano codziennie dwa kursy o 5:09 i 19:40.

Z Warszawy Centralnej do stacji Puławy Miasto wyruszymy o 16:20 lub 20:50, podróż w obu kierunkach będzie trwała 2,5 godziny.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz