HomeInformacjeRozpoczęła się budowa elektrowni węglowej

Rozpoczęła się budowa elektrowni węglowej

W czwartek w Zakładach Azotowych odbyła się uroczystość inaugurująca projekt utworzenia elektrowni węglowej. Wmurowanie aktu erekcyjnego rozpoczęło oficjalnie budowę nowego bloku energetycznego, największej inwestycji w województwie lubelskim w ostatnich latach.

Z tej okazji w puławskich Azotach zebrali się przedstawiciele firm realizujących budowę, a także politycy, władze samorządowe oraz podmioty, z którymi Azoty będą związane współpracą przy okazji tej inwestycji.

Elektrownia, która powstanie ma mieć moc 100 MWe i będzie opalana węglem kamiennym. Zgodnie z umową, dostawy węgla zapewni Lubelski Węgiel Bogdanka.

Projekt zakłada, że instalacja będzie wyposażona w układy odsiarczania spalin i spełni unijne normy w zakresie ochrony środowiska. Inwestycję realizuje konsorcjum firm Polimex Mostostal, Polimex Energetyka i SBB Energy, które w przetargu pokonały firmy z rynku światowego.

Budowa, która właśnie się rozpoczyna ma potrwać 3 lata. Szacuje się, że finalnie koszt inwestycji sięgnie 1,2 mld zł.

 

foto: Sławomir Kłak

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz