HomeInformacjeStarym mostem przejedziemy już w piątek

Starym mostem przejedziemy już w piątek

Korki na ulicy Dęblińskiej w godzinach szczytu to codzienność, do której mieszkańcy Puław i okolic oraz kierowcy przejeżdżający przez Wisłę w naszym mieście niemal przywykli. Na szczęście już wkrótce ruch może się nieco rozładować, a dojazd do Góry Puławskiej będzie o wiele wygodniejszy.

W piątek 11 października o godzinie 18.00 zdjęte zostaną blokady na ul. Piłsudskiego, a most im. prezydenta Ignacego Mościckiego zostanie otwarty dla ruchu kołowego. Jak dowiedzieliśmy się od Patryka Korala, kierownika robót z ramienia przedsiębiorstwa Intop, początkowo kontrakt miał obowiązywać do roku 2020, jednak wykonawca postanowił skondensować prace i zakończyć je jeszcze w tym roku.

W ramach renowacji wymieniono elementy stalowe mostu i zabezpieczono przed korozją. Ponadto odnowieniu i zabezpieczaniu poddano również kamienne podpory. Ostatnim etapem była wymiana nawierzchni chodników z konstrukcji stalowych na wykonane z włókna szklanego.
Przypomnijmy, stary most zamknięto dla ruchu 14 maja. Od tamtej pory otwarty był jedynie dla pieszych i rowerzystów. Pierwsza konstrukcja mostu powstała w 1934 roku, został zniszczony podczas działań wojennych i odbudowany w 1949. Ostatni remont wykonano w roku 1996. Obecne prace kosztowały ponad 20 milionów złotych.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz