HomeSportOtwarte Mistrzostwa MOW w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Otwarte Mistrzostwa MOW w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

W miniony weekend w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym przy ulicy Marii Grzegorzewskiej w Puławach odbyły się Otwarte Mistrzostwa MOW w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody zorganizowane były w ramach Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty ZA Puławy we współpracy z puławskim MOW-em, siłownią Kuźnia Formy oraz Stowarzyszeniem “Sportowe Puławy”.

W dwóch konkurencjach – wyciskanie sztangi leżąc i wyciskanie wielokrotne – udział wzięło w sumie 17 uczestników z ośrodków wychowawczych w Puławach i Wojnowie.

W wyciskaniu wielokrotnym, które polegało na jak największej liczbie wyciśnięć sztangi o ciężarze połowy masy ciała zawodnika zwyciężył Patryk Nalepa z ośrodka w Wojnowie z wynikiem 55 ruchów z obciążeniem 30 kg.

W konkurencji głównej, czyli wyciskaniu leżąc, kategorię wiekową do lat 16 zdominowali zawodnicy z ośrodka w Wojnowie. Najlepsze wyniki osiągali: w kategorii wagowej 66 kg Patryk Nalepa z wynikiem 79 kg, w kategorii 83 kg Michał Przędziuk z wynikiem 87 kg, a w kategorii 93 kg Jakub Falkowski z wynikiem 89 kg.

W klasyfikacji do 18 roku życia zwycięzcami byli wychowankowie z Puław: w kategorii wagowej 66 kg Adrian Deszyński z wynikiem 79 kg, w kategorii 74 kg Łukasz Stanowski z wynikiem 80 kg. W kategoriach wagowych 83 i 93 zwyciężyli odpowiednio Łukasz Rdzanek z wynikiem 60 kg i Mateusz Goman z wynikiem 90 kg.
Gościem specjalnym zawodów była Malwina Kopron, która służyła zawodnikom dobrą radą, wsparciem i motywacją sportową.

foto: archiwum

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz