HomeInformacjeLobby rosyjskie chciało elektrowni gazowej… [VIDEO]

Lobby rosyjskie chciało elektrowni gazowej… [VIDEO]

To lobby rosyjskie oczekiwało w Puławach budowy elektrowni zasilanej gazem – takie m.in. stwierdzenia usłyszeliśmy w czwartek podczas konferencji prasowej, którą z udziałem posłanki Gabrieli Masłowskiej zorganizowali związkowcy z zakładowej Solidarności i Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego.

W sali dialogu społecznego zaproszeni dziennikarze usłyszeli m.in. o tym, że budowa elektrowni węglowej była ze wszech miar trafionym pomysłem po pierwsze zaplanowana produkcja energii będzie taka jakiej potrzebują Zakłady Azotowe i miasto a także zostanie osiągnięty efekt ekologiczny bo przeszacowana moc bloku gazowego zdecydowanie bardziej negatywnie wpływałaby na otaczające środowisko i zdrowie mieszkańców.

Uczestnicząca w spotkaniu posłanka Gabriela Masłowska podkreślała jakie zabiegi zostały wykonane by przysłowiowym „rzutem na taśmę” podpisać umowę na wykonanie elektrowni, która jak twierdzą związkowcy wisiała na włosku jednak jak dodają na szczęście została zawarta.

Bo nie wykluczone, że od bm. zawarcie umowy i jej wybudowanie w związku z regulacjami unijnymi byłoby już nie możliwe. W tym samym czasie spotkanie dotyczące złożenia do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby kierujące GAP S.A. zorganizował Paweł Nakonieczny kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

Zobacz newsa LPU TV

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz