HomePOLECAMYNoc Bibliotek – zapraszamy sobota godz. 20.00

Noc Bibliotek – zapraszamy sobota godz. 20.00

“Dźwięki Amazonii” to fascynująca, odbywająca się w całkowitej ciemności dźwiękowa podróż do rezerwatu Tambopata w Amazonii, w południowo-wschodnim Peru. “Zobaczymy” malowane dźwiękiem pejzaże lasu deszczowego oraz usłyszymy odgłosy zamieszkujących go zwierząt. Przekonamy się, że w dżungli nawet cisza rozbrzmiewa tysiącem głosów.

Izabela Dłużyk – skończyła anglistykę i rusycystykę, doktoryzuje się. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniami. Od urodzenia jest osobą niewidomą, co wykształciło w niej szczególną wrażliwość na dźwięk. Poznawanie dźwiękowego bogactwa natury przerodziło się w pasję nagrywania odgłosów przyrody, szczególnie ptaków. W 2015 r. nawiązała współpracę z australijskim Listening Earth, które wydało jej trzy albumy: “Echoes from the Ancient Forest”, “Morning at the Lutownia River” oraz “Morning Soundscapes from the Biebrza Marshes”. W 2016 nakładem krajowego Solitonu ukazały się płyty “Echa krainy żubra” i “Echa krainy łosia”. Współpracuje także ze słowackim wydawnictwem nad płytami z cyklu “Cztery pory roku”. W 2017 r. odbyła wyprawę do Peru w celu dokumentowania dźwiękowych pejzaży z deszczowych lasów Amazonii. Nagrania z tej wyprawy ukażą się już wkrótce.

Spotkanie organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w tym roku odbywa się pod hasłem “Znajdźmy wspólny język”.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz