HomeInformacjeGroźna bakteria w puławskim szpitalu [VIDEO]

Groźna bakteria w puławskim szpitalu [VIDEO]

Radny powiatowy Paweł Gajek w swojej interpelacji do starosty poinformował o wykryciu groźnej, odpornej na antybiotyki bakterii Klebsiella pneumaniae New Delhi. Jest to bakteria wywołująca między innymi groźne zapalenie płuc, układu moczowego i pokarmowego oraz opon mózgowych.

Ponadto bardzo często doprowadza do sepsy. Jak się okazuje pacjent zakażony tą bakterią został przyjęty 31 maja. Po odkryciu zaistniałej sytuacji przebadano ponad 170 pacjentów w 11 oddziałach. W 13 przypadkach stwierdzono nosicielstwo, z czego 6 wypisano do domu, a 5 zmarło z innych przyczyn. Wybraliśmy się do puławskiego szpitala, aby zapytać o możliwe zagrożenia dla pacjentów.

Hanna Kamola – Naczelna Pielęgniarka SP ZOZ w Puławach

Z ogólnopolskich doniesień medialnych wiemy, że niektóre szpitale po wykryciu bakterii zamykają przyjęcia i całe oddziały, ze względu na śmiertelne zagrożenie jakie ze sobą niesie. Władze szpitala w Puławach zapewniają, że w tym przypadku nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz