HomeSportWisła w Półfinale wojewódzkiego szczebla Pucharu Polski

Wisła w Półfinale wojewódzkiego szczebla Pucharu Polski

W środowe popołudnie podopieczni Jacka Magnuszewskiego grali w ramach 1/4 finału Pucharu Polski w okręgu lubelskim ze Świdniczanką Świdnik Mały. Wiślacy zrealizowali cel i pokonali niżej notowanego rywala 5:0.

Już w 9. minucie padła pierwsza bramka dla puławian. Z piętnastego metra w długi róg bramki gospodarzy uderzył Krystian Puton. Ten sam zawodnik podwyższył w 20. minucie na 2:0 po indywidualnej akcji. Mimo rozpaczliwej interwencji obrońcy, futbolówka znalazła się w siatce. Jeszcze przed przerwą dobre okazje zmarnowali Dominik Szymanek, Dawid Chudyba i Szymon Stanisławski.

Na początku drugiej połowy tuż przed polem karnym sfaulowany został Damian Bernat, a rzut wolny wykonywał Michał Kobiałka, który uderzył w samo okienko bramki miejscowych zdobywając trzeciego gola. W końcowym fragmencie meczu dał znać o sobie Szymon Stanisławski. Najpierw po ładnej akcji zespołowej podcinką pokonał golkipera gospodarzy, a tuż przed końcowym gwizdkiem popularny Stasiek uderzył z szesnastego metra. Futbolówka po odbiciu od słupka zatrzepotała w siatce.

W półfinale Pucharu Polski zmierzymy się ze zwycięzcą meczu Powiślak Końskowola – Motor Lublin. Spotkanie zostanie rozegrane 16 października.

Świdniczanka – Wisła Puławy 0:5 (0:2)

Wisła: Kurek – Wolanin, Łuczkowski, Kiczuk, Pacocha, Rogala, Zmorzyński, Szczotka, Puton, Kobiałka, Szymanek, Stanisławski, Zuber, Wojczuk, Chudyba, Bernat.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz