HomeInformacjeNiebawem ruszy termomodernizacja szpitala [VIDEO]

Niebawem ruszy termomodernizacja szpitala [VIDEO]

13 mln zł z czego 11,5 mln to dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska tyle będą wynosiły nakłady na termomodernizację puławskiego szpitala. We wtorek w Sali Pompejańskiej puławskiego Starostwa podpisano umowę pomiędzy stronami. Inwestycja ta będzie jedną z największych i najważniejszych w dotychczasowej historii szpitala.

Pomimo funkcjonowania w ogólnopolskiej sieci jako jedna z niewielu w województwie puławska placówka pozostawała bez termomodernizacji. Wynik ! – to pomijając względy estetyczne o wiele za droga eksploatacja. W międzyczasie ze środków unijnych udało się zmodernizować elewacje oraz stolarkę okienną i drzwiową w budynku oddziału zakaźnego do pełni szczęścia pozostał jeszcze częściowy remont wnętrza tego pawilonu.

Prace obejmą swoim zakresem pawilony A,B i D oraz łącznik pomiędzy tzw. starym a nowym szpitalem. Dzięki zakontraktowanym środkom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska zostaną docieplone ściany, stropy oraz dachy w pozostałych pawilonach. Modernizacji poddane zostaną także instalacje wewnętrzne.

W zakresie prac znalazły się m.in wymiana okien i drzwi. W budynku szpitala po remoncie będą działały energooszczędne instalacje oświetleniowe. Zgodnie z projektem zamontowane zostaną także kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne a dotychczasowe oświetlenie zastąpią tzw LED-y.

Henryk Kowalczyk – Minister Środowiska, Piotr Rybak – Dyrektor SP ZOZ

Prace zgodnie z harmonogramem przedsięwzięcia ruszą na początku drugiego kwartału 2020 roku i potrwają do marca 2022. Będzie to dosyć trudny czas zarówno dla pacjentów jak i pracowników placówki ponieważ szpital będzie prowadził normalną działalność leczniczą.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz