HomeInformacjeIX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych już za nami [VIDEO]

IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych już za nami [VIDEO]

IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych już za nami. 11 zespołów z Polski i 2 z Ukrainy wzięło udział w tegorocznym muzycznym święcie. W tym roku mogliśmy być świadkami występów również puławskiej formacji, która po raz pierwszy publicznie zaprezentowała się w nowych galowych strojach.

Podobnie jak w latach ubiegłych festiwal obfitował w koncerty plenerowe nie tylko w Puławach, ale też w okolicznych miejscowościach, m.in. w Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie czy Janowcu.

Największą widownię przyciągnęła jednak gala finałowa na puławskim stadionie. Tam po raz ostatni wszystkie orkiestry wykonywały swoje sztandarowe utwory. Wyjątkowym wydarzeniem było odegranie skomponowanego specjalnie na tę okazję “Marszu Puławy”.

FOTO: POK DOM CHEMIKA

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz