HomeInformacjeCzy powstanie elektrownia w puławskich Azotach ?

Czy powstanie elektrownia w puławskich Azotach ?

Tej informacji prawdopodobnie nie spodziewał się nikt. Chodzi o budowę bloku węglowego w zakładowej elektrociepłowni w puławskich Azotach , która według związkowców z Solidarności i Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego została wstrzymana.

W pismach do prezesa Grupy Azoty Wojciecha Wardackiego oraz Premiera Mateusza Morawieckiego domagają się rozpoczęcia inwestycji. Przypomnijmy puławskie Azoty zaplanowały budowę bloku energetycznego opalanego węglem o mocy 100 MW. Wartość tej inwestycji to niemal 1,2 mld złotych.

Dwa miesiące temu grupa Azoty Puławy wybrała wykonawcę tego przedsięwzięcia ma nią być konsorcjum Polimeksu Mostostalu, Polimeksu Energetyka i SBB Energy. Według informacji przedstawionych przez związkowców w czwartek 12 września miało odbyć sie uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą.

Uroczystość ta została jednak odwołana. Związkowcy wskazują w piśmie przyczyny, że jak czytamy w piśmie za „opóźnienie rozpoczęcia budowy bloku węglowego odpowiedzialni są ludzie pilnujący interesu rosyjskiego”.

Budowa bloku węglowego miała być największą inwestycją energetyczną w regionie lubelskim oraz w całej Grupie Azoty. Według związkowców wstrzymanie tej inwestycji może spowodować bardzo poważne zagrożenie funkcjonowania całego przedsiębiorstwa czytamy w pismach wystosowanych przez związkowców.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz