HomeInformacjeOstatnia próba przed ligą na plus

Ostatnia próba przed ligą na plus

Wyjątkowo efektownym zwycięstwem zakończyli przygotowania do nowego sezonu ligowego szczypiorniści Azotów-Puławy. To jak mówili kibice wychodzący z hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach było “lanie” jakiego od dawna w Puławach nie oglądano.

W ostatniej próbie przed startem rozgrywek PGNiG Superligi podopieczni Michała Skórskiego rozgromili drużynę Grupy Azoty Tarnów. O przewadze puławian niech świadczy fakt, ze w pierwszych 30 minutach sparing partnerzy zdobyli tylko 6 bramek. Cały mecz przebiegał pod dyktando puławian, którzy przede wszystkim grali twardo w obronie.

Ten sposób prowadzenia gry pozwolił drużynie z Puław zbudować wyraźną przewagę. Dość powiedzieć, że goście zdobyli pierwszą bramkę dopiero po kwadransie gry, gdy na koncie Azotowców było już 9 trafień. Trener Michał Skórski pozwolił sobie podczas tego pojedynku na eksperymentowanie i testowanie różnych wariantów gry w obu formacjach.

Do przerwy jego podopieczni zbudowali sobie szesnastobramkową przewagę. Po zmianie stron an parkiecie mogliśmy zobaczyć kilku młodych zawodników. W bramce z bardzo dobrej strony pokazał się Wojciech Borucki, który m.in. obronił dwa rzuty karne. Z kolei w ataku cztery trafienia zapisał na swym koncie Kacper Mchawrab.

Azoty-Puławy – Grupa Azoty Tarnów 35:19 (20:6)

Azoty-Puławy: Bogdanov, Koshovy, Borucki – Podsiadło, Rogulski, Mchawrab, Szyba, Gumiński, Seroka, Przybylski, Moryń, Kowalczyk, Dawydzik, Skwierawski, Adamczuk, Łangowski, Grzelak, Kasprzak.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz