HomeInformacjeDożynki Powiatowe Kurów 2019 [VIDEO]

Dożynki Powiatowe Kurów 2019 [VIDEO]

Uroczysta oprawa i wiele atrakcji czekało na uczestników tegorocznych Dożynek Powiatowych, których gospodarzem była Gmina Kurów. Jak nakazuje zwyczaj podczas corocznego święta plonów oceniane są wieńce dożynkowe ze wszystkich gmin powiatu puławskiego.

W Kurowie można było także spróbować lokalnych specjałów i przede wszystkim chleba, który został wypieczony specjalnie na tę okazję. Imprezę otworzyła Starosta puławski Danuta Smaga, której towarzyszył gospodarz Wójt Gminy Kurów Arkadiusz Małecki.

Danuta Smaga – Starosta puławski

Arkadiusz Małecki– Wójt Gminy Kurów

Mieszkańcy powiatu, którzy przybyli w niedzielę na boisko w Kurowie, oprócz tradycyjnego chleba, mieli okazję skosztować szeregu przysmaków przygotowanych specjalnie na święto plonów na wyjątkowo pomysłowo urządzonych straganach prezentujących walory poszczególnych gmin mogliśmy spróbować m.in. pieczonego prosiaka z  Bronowic, pierogi, chleb ze smalcem i ogórkiem czy też przeróżne słodkie wypieki. Było także coś na przysłowiową rozgrzewkę.

Chętni mogli skosztować domowej roboty nalewek m.in. z żurawiny, dzikiej róży czy z pokrzywy. Oczywiście nie zabrakło atrakcji dla ducha przez całą imprezę scena gościła wielu artystów z powiatu. Zaprezentowały się m.in. zespoły Kalina czy Folk Rose. Mogliśmy obejrzeć także występ Puławskiej Orkiestry Dętej jak również Zespołu Pieśni i Tańca Grześ. Przypomnijmy, że dzień wcześniej w ramach zmagań w konkurencjach pożarniczych rywalizowali druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu puławskiego.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz