HomeSportWisła – Siarka na remis [FOTO]

Wisła – Siarka na remis [FOTO]

W czwartej kolejce rozgrywek ligowych, po niezłym meczu Wisła zremisowała Siarką Tarnobrzeg 1:1. Już w 8. minucie dobre podanie za linię obrony otrzymał Łukasz Kacprzycki, ale w sytuacji sam na sam został wybity z rytmu przez obrońcę i oddał zbyt lekki strzał, by zaskoczyć Hieronima Zocha. Dziesięć minut później, po trochę przypadkowej akcji, w sytuacji sam na sam z kolei znalazł się Krzysztof Ropski. Górą z tego pojedynku wyszedł Paweł Socha.

Goście skupiali się na poszukiwaniu stałych fragmentów gry i wielokrotnie dośrodkowywali w pole karne Wisły. Nasi obrońcy doskonale jednak radzili sobie z takim zagrożeniem. Żaden z zespołów nie odstawiał nogi, a na murawie dominowała walka. W drugiej odsłonie Wiślacy zagrali nieco odważniej i częściej gościli pod bramką Zocha. W 51. minucie ponownie przed goalkeeper’em przyjezdnych znalazł się Kacprzycki, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Pięć minut później Zoch doskonale odbił piłkę po strzale tego samego zawodnika. Kacprzycki znalazł się w polu karnym jeszcze raz w 64. minucie, ale nie sięgnął dośrodkowania z prawej strony boiska. Gdy wydawało się, że Wiślacy dopną swego, gola zdobyli goście. Po wątpliwym rzucie wolnym dośrodkowanie z lewej strony boiska Bartosza Sulkowskiego wykorzystał Patryk Kapuściński. Radość Siarkowców nie trwała jednak długo. Dwie minuty później doskonale w polu karnym zachował się Maciej Wojczuk, który po przyjęciu piłki uderzył z półobrotu w długi róg bramki gości, nie dając szans Zochowi. W końcówce piłkę meczową miał Michał Kobiałka, ale jego strzał o centymetry minął bramkę Siarki. W doliczonym czasie gry arbiter spotkania pokazał drugi żółty kartonik Przemysławowi Skałeckiemu, który musiał opuścić boisko. Decyzja ta była jednak więcej niż wątpliwa.

Wisła Puławy- Siarka Tarnobrzeg 1:1 (0:0)

Bramki: Maciej Wojczuk 68 – Patryk Kapuściński 66

Wisła: Socha – Barański, Rogala, Pigiel, Skałecki, Kiczuk, Zuber, Żelisko, Kacprzycki, Puton W., Kobiałka), Wojczuk, Stanisławski